Miksi homoja/lesboja inhotaan/vihataan tai pelätään?
Eihän sitä muidenkaan seksielämästä juuri mitään tiedä ja parinmuodostuksessa tulee heteroillekin pettymyksiä jos kiinnostus samanaikaista.
Kommentit (5)
Ärsyttää kun joka paikka on nykyään pullollaan kaikenmaailman hinttareita ja bi-ihmisiä.
Luulevat olevansa muita parempia ja julistavat homohommien olevan muka normaalia.
HYI HELVETTI!!!!
Muita syitä ovat uskonnolliset syyt tai tässä asiassa jyrkkä kotikasvatus.
Jos eläisivät rauhassa omaa elämäänsä, kummemmin sitä mainostamatta, niin tuskin ketään häiritsisi. Ainakaan ei kovin monia.
Eipä moni heteroparikaan kuuluta olemistaan ympäriinsä. Ymmärrän että jos heillä on vajaammat oikeudet, se houkuttaa hakemaan parannusta. Mutta otetaan huomioon, että niin on laita muillakin vähemmistöillä, olivat mitä lajia tahansa.
Omana mielipiteenäni, en pidä homoseksuaalisuutta luonnollisena, vaan lähinnä poikkeustilana, mutta en sen johdosta inhoa ketään homoa/lesboa. Jokaisella on vapaus elää elämäänsä miten parhaaksi näkee, niin kauan, kuin ei sillä vahingoita toisia. Eri asia sitten, jos alkaa kauheasti tekemään numeroa itsestään, siinä saa helposti vastakkaisiakin mielipiteitä osakseen.
Ukon töissä oli ennen yks kaappihomo ja se kuulemma yritti kosketella miehiä niin ettei sitä muka tulkittais lähentelyks, muutenkin tyrkytti itseään jatkuvasti joka paikkaan.
Samanlaisia tallaajiahan he ovat, ainoastaan seksimieltymykset poikkeaa enemmistöstä.