No ei se mitään, Ruotsi kaatuu huomenna 3-1!
Kommentit (12)
Ruotsi jäi viisuissakin kolmanneksi ja Suomi oli...ööh-- kahdeskymmeneskolmastointaviidettä.
Ruotsi jäi viisuissakin kolmanneksi ja Suomi oli...ööh-- kahdeskymmeneskolmastointaviidettä.
Mene nyt jo nukkumaan, Ahmed panee vielä tein... eikun pizzaa uuniin.
Ruotsi jäi viisuissakin kolmanneksi ja Suomi oli...ööh-- kahdeskymmeneskolmastointaviidettä.
Vai mikä se finaalipeli oli, kun Suomi voitti MM:n?
Ovat muuten kristittyjä suurelta osin.
Joo, 95 %:a muslimeja ja 5 %:a ortodokseja eli ihan muslimimeno eli pressanvirka näyttää kulkevan suvussa ja öljyvarat menee heille, naisen asema on olla kotiorjahuora. Viime pressanvaalit eivät oikein täyttäneet tarkkailiojoiden mielestä kaikkia pykäliä :) eli kunnon muslimimaahan se. Täällä on aina teitä hirveän viisaita Jani Toivolaa äänestäneitä.
Ruotsi on kuitenkin kirkkaampia mitaleita kahsminut. Ihan sama, miten siellä Bratislavassa riehut.
Toivottavasti Suomi voittaa tänään Ruotsin. Ja jos ei voita niin hopea on varma. Euroviisuissa ei ole kuin yksi voittaja ja loput ovat häviäjiä. Joten ihan sama monensia kukakin oli voittajan jälkeen.
Ja tulos on joko 3-1 tai 3-2!
Tai vastaavaa teinipaskaa?
Ruotsi häviää TÄNÄÄN Suomelle jääkiekon MM-finaalissa!Ja tulos on joko 3-1 tai 3-2!
Vai kenties juhlittu lähinnä pienessä maassamme?
Josko joku osaisi kertoa, voittaako Suomi MM-mestaruuden. Vähempää ei lähdetä hakemaan! Voi kun jännittää, Ruotsi on kova vastustaja. Kyllä se olis Suomen vuoro voittaa. Ollut 7 loppuottelussa, voittanut niistä vain yhden. Huomenna valvoo varmasti puoli suomee ja toivoo voittoo. Ma väsyneitä työntekijöitä aamuvuorossa :)
Eli ei lupaa hyvää huomiselle.