Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Nyt ymmärrän tämän kuvion: kun yhden päiväkodin

Vierailija
03.05.2011 |

työntekijät nähdään seisoskelemassa, kaikki tarhantädit on laiskoja. Kun lestadiolaisista murto-osa paljastuu pedofiileiksi, kaikki lestat ovat seksuaalirikollisia. Kun maahanmuuttaja raiskaa jonkun, kaikki maahanmuuttajat on seksuaalirikollisia.



Toimiiko se sitten niinkin, että kun suomalainen ampuu perheensä, niin kaikki suomalaiset on tappajia? Pitääkö minun nyt pelätä sekä naapureita että itseäni?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

työntekijät nähdään seisoskelemassa, kaikki tarhantädit on laiskoja. Kun lestadiolaisista murto-osa paljastuu pedofiileiksi, kaikki lestat ovat seksuaalirikollisia. Kun maahanmuuttaja raiskaa jonkun, kaikki maahanmuuttajat on seksuaalirikollisia. Toimiiko se sitten niinkin, että kun suomalainen ampuu perheensä, niin kaikki suomalaiset on tappajia? Pitääkö minun nyt pelätä sekä naapureita että itseäni?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kolme