Miksi rikkaat saavat joka vuosi veronpalautuksia ja köyhät ei!!
Kommentit (10)
rikkaat eivät viitsi lainata valtiolle ja rukkaavat prosenttinsa sopivaksi
ekaa kerran saan takaisin,ja en ole kyllä mikään rikas!
ekaa kerran saan takaisin,ja en ole kyllä mikään rikas!
Jollet, niin taikasana on "verosuunnittelu". TIetoisuus verovelvollisuudesta, tuloista ja menoista, budjetoinnista ja verotuksen vaikutuksista, toisinsanoen.
Muttet varmaan tosissasi liene.
veroprosenttinsa! Turha on naukua mätkyistä, jos on liian vähän aikanaan maksanut veroa! Sitä saa, mitä tilaa. Ja saithan sentään korotonta lainaa valtiolta.
arvotaan joka vuosi (vain joka neljäs arpa voittaa) ja samoin palautettava summa arvotaan jokerin tyyliin. ;-D
mutta mun hoitajan nettopalkka on 1500-1600€/kk ja aina olen nostanut veroprosenttia 2:lla yksiköllä, jotta ei ainakaan tule mätkyjä. Tuskin saisin tuota veronpalautus summaa säästöön muuten.
mutta en nyt rikkaaksikaan, bruttotuloni ovat n. 950e kuussa ja saan veronpalautuksia 950e :) Kannattaa maksaa hyvin veroa, niin ei tule ainakaan mätkyjä.
Kerran sain asumistukea mut siitä on jo 20 vuotta.
Ja työssäkäyvät saa palkkaa ja työttömät ei! Epistäepistäepistä!!!!11