Montako liekkipaitaa miehelläsi on? Mitä puoluetta äänestät?
Kommentit (31)
kysymys persujen äänestäjille: Jos olette naisia, niin miten uskalatte äänestä puoluetta joka ohja suomea taas takaisin sinne vanhaan aikaan kun vaimot oli kotona halusivat tai eivät ja omasta kehostansakaan eivät saa päättää. Aika rohkeita olette kun olette lapsillenne sellaista maailmaa luomassa. Toivottavasti teillä on vaan poikalapsia.
olen todella ymmälläni, että miten te naisena ja äitinä uskallatte? En vaan oi ymmärtää miten joku nainen haluaa musertaa tämän tasa-arvon minkä olemme saavuttaneet.
oma napa on tärkein ja vain ja ainoastaan rahalla on merkitystä? (kokoomuksen linjaus)Köyhät ovat epäkelpoja ja mitä rikkaampi, sen parempi ihminen? Tämä on juuri sitä, mitä en ikinä haluaisi lasteni oppivan.
Ei yhtään liekkipaitaa, mutta pääkalloja, tribaaleja jne. löytyy eli varmaan ollaan aika lähellä sitä, mitä ap tarkoitti. Vasemmistoliittoa äänestän, mies ei äänestä lainkaan.
kysymys persujen äänestäjille: Jos olette naisia, niin miten uskalatte äänestä puoluetta joka ohja suomea taas takaisin sinne vanhaan aikaan kun vaimot oli kotona halusivat tai eivät ja omasta kehostansakaan eivät saa päättää. Aika rohkeita olette kun olette lapsillenne sellaista maailmaa luomassa. Toivottavasti teillä on vaan poikalapsia.
olen todella ymmälläni, että miten te naisena ja äitinä uskallatte? En vaan oi ymmärtää miten joku nainen haluaa musertaa tämän tasa-arvon minkä olemme saavuttaneet.Mistä te ootte saaneet tämän käsityksen?
Johan tässä jo nyt poljetaan naisten oikeuksia kun synnäreitä suljetaan. Naisella kun pitäisi olla oikeus päättää synnytyspaikkansa. Jos siis kuvitellaan että persut polkisivat naisten oikeuksia, niin mitä nämä nykyiset suuret puolueet sitten tekevät? Ilmeisesti aivan samaa :)
että ne ovat julkisin varoin ylläpidettyjä mikä ei taas sovi kokoomukselle. Eli se kokkareiden rakkauden kohde on tässäkin raha. Tasa-arvo ei liity tähän millään lailla.
ja veikkaisin että vasemmistoa äänesti
korreloituu minun äänestyskäyttäytymiseeni?
Montako liekkipaitaa miehelläSI on? Mitä puoluetta äänestäT?
No vastaampa silti. Paitoja 0, äänestin SDP:tä ja mieheni äänesti kommunistista työväenpuoluetta.
minä äänestin vasemmistoliittoa, sen kyllä tiedän...
nro 33
Helppo arvata mitä ajettu takaa aloituksella.
Saattaa olla jossain yksi. Saattaa myöskin helposti pitää jotain Rodos-paitaa päällä. Tai vaikka jotain bändipaitaa. Ja silti, osaa kyllä pukeutua tarpeen tullen, erittäin hyvin ja hankkii laatuvaatteita.
Kokoomusta tuo on aina äänestänyt, koska kokoomuksen ajamat asiat, hyödyttävät eniten häntä.
Ei yhtään. Äänestän Perussuomalaisia koska ainoa puolue joka ajaa Suomen maan ja kansalaisten hyvinvoinnin oikeuksia.
[quote author="Vierailija" time="11.05.2013 klo 08:47"]
Ei yhtään. Äänestän Perussuomalaisia koska ainoa puolue joka ajaa Suomen maan ja kansalaisten hyvinvoinnin oikeuksia.
[/quote]
Olisi hienoa, jos se olisikin näin yksinkertaista.
Ei yhtään, se olisi liki viisikymppisellä aika nolo. Mies on kansallismielinen, äänestää ja on ehdokkaana Suomen kansan sinivalkoisissa. Minä olen Vihreissä, ja äänestän yleensä myös itseäni. Persuja äänestämällä ei mikään asia muutu mihinkään suuntaan, sehän on nähty. Samaa EU politiikkaa ajavat, mitään omia ratkaisuja ei löydy.
Ja mitä tulee liekkipaitoihin, eikös ne ole jotain nuorisopaitoja? Miten ne liittyy puoluekantaan?
Ei yhtään. Ja äänestän Vihreitä, koska se on ainoa puolue josta ei millään löydy etupiiriajattelua eli eivät aja omaa etuansa vaan muiden tai kaikkien etua. Toki siihen liittyy joskus ärsyttävä besserwisser asenne mutta annan sen anteeksi, saavathan ihmiset asiaansa uskoa ja tosiaan. Oikeisto on rahakkaiden asialla, vasemmisto on työläisten asialla, keskusta maalaisten asialla, RKP ruotsinkielisten asialla, kristilliset uskovaisten asialla (no itse varmaan ajattelevat että jumalan asialla), perussuomalaiset suomalaisten asialla, mutta vain Vihreät koko maailman ja muidenkin kuin ihmisten asialla.
Onko liekkipaita jotenkin yleinenkin vaatekappale? En tunne ketään minkään puolueen äänestäjää jolla olisi liekkipaita.
kysymys persujen äänestäjille:
Jos olette naisia, niin miten uskalatte äänestä puoluetta joka ohja suomea taas takaisin sinne vanhaan aikaan kun vaimot oli kotona halusivat tai eivät ja omasta kehostansakaan eivät saa päättää. Aika rohkeita olette kun olette lapsillenne sellaista maailmaa luomassa. Toivottavasti teillä on vaan poikalapsia.
Voittajapuoluetta äänestetään molemmat :-)