Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
3 kk rokotteesta lievä flunssa?! Kesto?
26.03.2011 |
Lpasi sai rokotteen 1,5 vkoa sitten ja noin viikon ajan hällä on ollut lievää flunssaa. Pulauttaa ehkä hieman helpommin ja nenästä olen saanut ongittua muutaman kerran vihreän räkäpaakun. NEnä vaikuttaa hengittäessä tukkoiselta. Kaunko voin vielä seurata?
Syö suht normaalisti eikä ole kuumetta. Kauanko flunssa yleensä kestää?
Kommentit (3)
mutta sai myös sen rotarokotteen.
ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Meillä sai tosiaan viikon kestävän flunssan ja neuvolalääkäri totesi että kyllä näin voi tulla. Lisäksi sai mahakipujaitkuja rotarokotteesta.
Alue: Aihe vapaa
Nytkin laitoin keittosuolatippoja nenään kun vaikuttaa tukkoiselta. Mitenkään kipeä ei muuten ole sen kummemmin tosiaan. Tukkoinen välillä ja nenästä sitten joskus ilmaantuu vihreä räkäklöntti. :D
Mietin että mistä on saanut flunssan, mutta tuli sitten mieleeni että jospa sitten johtui kumminkin rokotteesta.