mitä täytetekakun päälle?
tytön 1- vuotissynttärit lähestyy ja ajattelin jos kakun päälle laittaisi persikoita onko ne liikaa siis ympäri kakkua ja sitten kirsikoita ja nomparelleja tietenkin.
Kommentit (10)
kiitos siitä, meiltä vaan puuttuu pursotin:D
kiitos siitä, meiltä vaan puuttuu pursotin:D
Alkuperäinen ehdotelma persikasta, kirsikoista ja nonparelleista - ihana tuulahdus 80-luvulta. =0)
kakunpäällisetkin voi mennä muodista.
Fazerin tuttufrutti-rakeita!!
Sain arpajaisissa sellaisen pussin toisen tuotteen kylkiäisenä ja yllätyin positiivisesti sekä mausta että ulkonäöstä.
Ovat ihania pienen pieniä rakeita iloisissa väreissä (hentoa punaista, keltaista, vihreää) ja voin kuvitella että näyttäis kauniilta kermarahkakuorrutetun kakun pinnalla :-)
-Äitix2-
kakunpäällisetkin voi mennä muodista.
jospa sitten unohdan sen persikan ainakin tälläkertaa:D Kirsikat on kyllä ihan hyviä kakun päällä mielestäni.
ja pursota kakun päälle iso ykkönen, ääriviivat siis. Täytä ykkösen sisus punaisilla nonparelleilla. Yksinkertainen, mutta näyttävä kakku :)