Vahanko noloa, tyhjensin kuukautiskuppiani ja se putosi kakkaponttoon, oli pakko huuhdella kuppi kaikkien nahden ja menna takaisin koppiin laittamaan se takaisin :(
Kommentit (11)
Huuhtaisit vaan ja laitoit takas?!? hyih, siihenhän tarttu kaikki pöpöt sieltä pytyn pohjalta. *yök*
Kyllä vaan puistattaa ajatuskin. En edes kättäni vois sellaiseen pyttyyn upottaa : /
mutta kertokaa, siskot ulkosuomalaiselle, mika hitsi tama ' kuppi' on?
Mulla alkoi jo vatsassa kiertaa... jos siis ymmarsin oikein, se on joku pessaarin tyylinen juttu, joka toimii ' tulppana' ?
eli kuppi joka työnnetään emättimeen ja tyhjennetään väh. 12 h välein. Saatavilla kahta kokoa.
t:3, se joka ponnisti sen paskan mukana pyttyyn
Muistaakseni nettiemo.fi .stä lisätietoa.
En ole käyttäjä sellaisen, mutta kiinnostaa kyllä tuollainen.
Huomasitteko kuinka hienost!
Minulla se pongahti kerran ravintolan vessassa hallitsemattomasti auki roiskaisten vessan oveen veriroiskeita kuin jossain kauhuleffassa..
oksettaa ja naurattaa samanaikaisesti..... mut varmaan se on sit ihan hyva kuukautis suoja, kun kaytat sita. En vaan ole ikina kuullut. Olen itse ymparisto -ihminen, mutta en iiiiihan usko, et pystyisin tohon. Kiitos silti infosta! :)
Kavin siella nettisivuilla. Ei musta tule kuppikuntalaista...heh. Mut noi kestositeet kiinnostaa! Taytyy ostaa niita, kun tulen kohta Suomessa kaymaan. (kait niita taaltakin saa, taytyy nuuskia.) :)
Onneks olin kotona!