Kerro 3 ruokalajianne seur 3vrk:lta ja muut kommentoi? Meillä
esim pinaattipastaa (pinaattia, valkosipulia, voita, täysjyväpastaa ja ehkä hieman fetaa), kanakeittoa ja lohiperunalaatikkoa.
Kommentit (11)
Makaronibroiskufetalaatikkoa.
Spagettia ja kastiketta.
ja valkosipuliperunat,kermaviilikastike ja salaattia.Huomenna pottuja ja stroganovin tyylinen soosi+jotain rehuja.Sunnuntaina varmaankin kaalikeittoa
Tänään oli nakkiperunapataa, huomenna on lohimedaljongeja pariisinperunoilla ja sunnuntaina itsetehtyjä pitsoja.
huomenna kanapastaa (esikoisen bravuuri, resepti hänen köksänkirjastaan), sunnuntaina karjalanpaistia ja maanantaina tonnikalakiusausta (joka jostain syytä on lasten lemppari).
Riisipuuro liian yksipuolinen ateria, nakeista en vain tykkää.
Meillä espanjalaista kanapataa ja lohkoperunoita la+su, maanantaina juustokuorrutettua sipulikeittoa.
tän päiväiset makaronilaatikon jämät, sunnuntaina pastel de choclo (semmonen maissimössöllä kuorrutettu lihavuoka), maanantaina varmaan jotain keittoa pakasteesta nopeesti.
blinit kolmella täytteellä (siis syöty jo), huomenna kermainen tagliatelle parsakaalilla, pinaatilla ja valkosipulilla, ylihuomenna savukala uunijuureksilla ja joku kylmä kastika ehkä kermaviilistä.
Pe: sushia aikuisille ja lasagnea lapsille
La: jauheliha-pähkinäpihvejä, perunoita ja salaattia
Su: jämät edellispäivältä
Pe: Kalakeittoa
La: Kasvislasagnea
Su: Linssipataa
yleensä ei tiedetä ruuan nimeä vielä siinäkään vaiheessa kun syödään. Ei vielä tiedetä edes missä syödään.
riisipuuro ja hirvenkäristystä potuilla.