Olen myymälävaras.
Maksatan mieluusti kaiken typerillä kuluttajilla ja ahneilla kauppiailla.
Kommentit (4)
Hälyttimien irrottaminen käy helposti pinseteillä ja saksilla. Jos portti alkaa huutaa, useimmissa tapauksissa auttaa juokseminen, vartijat eivät ehdi jos heillä ei ole epäilyä. Samannäköisenä ei ole syytä mennä siihen kauppaan josta on pari pv sitten varastanut. Varastan vaatteita (myös lasten), kosmetiikkaa, ruokaa (sisäfileet ym), kirjoja, levyjä, sisustuskamaa, elektroniikkaa, kaikkea mitä ihminen nyt tarvitsee.
tosin epähuomiossa. Äitini oli vielä mukana kaupoilla...ihmettelin miksi ostokset oli niin halvat...autolla hoksasin, että kassini alle oli jäänyt iso sinappisilli purkki :P en kyllä juossut takasin sisälle maksamaan...äitini mäkätti..
viikon päästä äitini soitti, että hän puolestaan varasti pussillisen omenoita, nauroin vaan, kun kertoi ettei hänkään jaksanut palata takaisin :D
No toivottavasti jäät kiinni varkauksistasi ja teinit naureskelee sulle, kun sua saatellaan maijaan ja saat porttikiellon kauppaan.
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2011/03/uusi_sakkolaki_lisasi_rikollisuut…
Hehän ajoivat tuon täysin kehitysvammaisen lain läpi, ettei sakkoja tarvitse taparikollisten maksaa enää koskaan eikä siitä joudu edes linnaan. Poltat varmaan vihreiden tavoin maria ja naarmutt autoja.
Mitä varastat? Onko sulla jotain erikoislaukkua hälyttimien varalle(foliovuori, auttaako se edes?) tms "apuvälinettä"?