G: Pitäisikö Suomeen tuoda kaikki ulkomailla rikoksista tuomitut suomalaiset?
Kommentit (16)
Mutta Suomesta pitäisi ehdottomasti karkottaa kaikki rikoksista tuomitut ulkomaalaiset. Oikeastaan, eikö voisi karkoittaa kaikki rikoksista tuomitut Suomalaisetkin?
Mutta Suomesta pitäisi ehdottomasti karkottaa kaikki rikoksista tuomitut ulkomaalaiset. Oikeastaan, eikö voisi karkoittaa kaikki rikoksista tuomitut Suomalaisetkin?
Pari konetta tulee heti täyteen kun tungetaan sinne kaikki viharikoksiin syyllistyneet rasistit.
Suomeen kaikki lapsia panevat suomipedofiilit jostain Thaimaasta.
kun ei laki sellaista edellytä. Tosin saattaisi olla että jos täällä tuomitut ulkomaalaiset lähetettäisiin kaikki pois ja ulkosuomalaiset tilalle niin vankimäärä vähenisi. Suomessahan on paljon esim. virolaisia ja muita kauempaa tulleita vankeja.
Niin kuin näistä näkee, niin esim. Tampereen ulkomaalaistaustaisella tyypillä on mittava rikosrekisteri mutta täällähän se vaan pyöri kuitenkin. Tuota pykälää olisi syytä selvästikin kiristää. Jos on jo kansalainen niin vaikeahan sitä sitten enää on karkoittaa.
jos kerran vaaditaan että rikoksen tehneet mamut on karkoitettava, että vastaavasti Suomeen vaan takaisin kaikki ulkomailla rikoksia tehneet.
epäreilua ja oikeasti VÄÄRIN pitää niitä muualla jos ovat edelleenkin Suomen kansalaisia.
Jokainen maa hoitakoon omat kansalaisensa.
jos kerran vaaditaan että rikoksen tehneet mamut on karkoitettava, että vastaavasti Suomeen vaan takaisin kaikki ulkomailla rikoksia tehneet.
mutta harvinaista se on. Lakien puitteissa.
Suomesta ei montaakaan ole esim. Somaliaan karkoitettu ja silloinkin on TV-ryhmä perässä haastattelemassa kuinka siellä ei oikein ole edes kivaa. Sitähän olisi varmaan pitänyt ajatella jo vähän aiemmin.
Pitäisikö mamujen tekemät rikokset hyväksyä?
asumaan puoleksi vuodeksi kehitysmaahan vähän maailmaa ja uusia kulttuureja katsomaan.
Alkuperäiseen kysymykseen liittyen, minusta omilla rahoilla voisi tulla kotisuomeen lusimaan, jos on joutunut jonnekin ihan hulluun peräreikään lusimaan.
Muistaakseni vangin täytyy itse anoa siirtoa kotimaahansa - ja yleensähän näin tapahtuu jos vain mahdollista - sen verran lepokotimeininkiä ovat nämä Suomen vankilat.
Tottakai suomalaiset rikolliset saa karkoittaa Suomeen jos kyseisen maan laki määrää karkoituksen rangaistukseksi.
Eihän tuo ole mikään peruste lopettaa mamujen ja pakolaisten karkoitusta Suomesta. Miksi ihmeessä meidän pitäisi elättää mamurikollisia Suomessa? Karkoitukset ovat normaali kansainvälinen käytäntö kovemmissa rikoksissa.
Paluulennolle tietty laitettaisiin tuomitut ählämit.
Ehdottomasti jos samalla saamme ulkoistaa kaikki Suomessa tuomiotaan kärsivät ulkomaalaiset. Totta helvetissä!
Oli sitten kyse minkä vaan maan kansalaisesta!
Tietenkin suomalaiset pedofiilit myös vauhdilla sieltä Thaimaasta suomalaisiin vankiloihin! Ja ruotsalaiset raiskaajat äkkiä takaisin Ruotsiin.
Sama kaikille rikollisille, äkkiä kotimaahan häpeämään.
Paluulennolle tietty laitettaisiin tuomitut ählämit.
jenkkikoripalloilijat voisivat puolestasi lusia Suomessa, mutta rikolliset muslimit tulisi palauttaa? En oikein ymmärrä logiikkaasi. Eikö olisi tasapuolista kohdella kaikkia ulkomailta Suomeen muuttaneita samalla tavalla rikoslain edessä?
Jos siinä maassa, missä rikokset tehdään on kovemmat rangaistukset, niin jääkööt sinne. Suomessa saa niin naurettavia rangaistuksia esim. pedofiliasta ja huumausainerikoksista, että loppuikä kiinalaisessa vankilassa voisi estää rikoksen uusimisen. Tai viimeistään kuolemantuomio.