Reitevät! Käytättekö stay-uppeja?
Olen tämmöinen tavallisen pehmytreisinen nainen, en mikään erityisen pullero, mutta ei nuo koipeliinit mitkään erityisen timmitkään ole. Stay-upit ois niin ihanat, paljon mukavammatkin kuin sukkahousut *brrr*, mutta kun ne näyttää niin pahalta...
Minkä kanssa/alla te niitä pidätte? Tiukan hameen kanssa tulee epämukavan näköiset muhkurat, kun se silikoniosa kirraa ja se liha tursuaa yli, jaiks.
Onko stay-upit vain hoikkien etuoikeus, vai saatteko te ne pukemaan itseänne eduksenne?
Kommentit (7)
niin ne liivithän on pikkuhousujen päällä niin seksitouhuissahan on sitten riisuttava koko härdelli pois eli ei saa housuja pois jos ei ensin riisu niitä "ritsoja", niinkö?
onko tää taas joku valtiosalaisuus, miksi tuosta asiasta ole uutisoitu?!!! No tuskin hei kuitenkaan..
ja sukkahousut vaan on meistä joistan epämukavat, vaikka olisi oikean kokoisetkin. mieluummin trikoot alle kun nailonit.
onko tää taas joku valtiosalaisuus, miksi tuosta asiasta ole uutisoitu?!!! No tuskin hei kuitenkaan..
Olen käyttänyt stayupeja ja joutunut myös käyttämään yläreiteen asti olevia kiristäviä hoitosukkia (joiden kiristys on HIEMAN eri luokkaa kuin steikkareitten) ja ei ole kyllä muuttunut jalat miksikään.
pikkarit pukea siihen sukkanauhavyön päälle. Tai jättää pois ;)
ne klipsit niin saat alkkarit pois. Tai riisu koko hoidot.
Tai ainahan miehesi voi repiä pikkuhousut palasiksi hampaillaan.
onko tää taas joku valtiosalaisuus, miksi tuosta asiasta ole uutisoitu?!!! No tuskin hei kuitenkaan..
ja sukkahousut vaan on meistä joistan epämukavat, vaikka olisi oikean kokoisetkin. mieluummin trikoot alle kun nailonit.
laadulla on vielä enemmän merkitystä kuin koolla.
mut jos sulla ei ole rahaa niin ole tuota mieltä.
eikä niitä pitäisi käyttää kenenkään.
Ensinnäkin, oikeankokoiset ja kunnollista materiaalia olevat sukkahousut eivät ole epämukavat. Älä osta niitä kolmepariaeurolla halpispöksyjä vaan kunnollista kamaa (aloita wolfordista niin et voi mennä vikaan - muitakin hyviä merkkejä on, mutta noilla pääse ttuntuman siitä, mitä olet hakemassa). Ja katso, että koko on todella oikea. Älä osta liian pieniä housuja, vaikka ne venyisivätkin päälle. Älä myöskään osta liian isoja, ne valuvat yhtä lailla. Ole rehellinen sen kokotaulukon kanssa. Jos olet pitkä, niin ota mieluummin isompaa kokoa, vaikka painon puolesta voisitkin sopia pienempään.
Ja jos nyt sit on ihan pakko leikkiä seksisukkien knassa niin ei mitään stayuppeja, vaan ihan oikeat sukkanauhasukat liiveineen, kiitos. Stayuppien silikoninauhat estää hoikkareitiselläkin esim istuessa verenkiertä ja sillä lailla ne aiheuttaa selluliittiä!