Löytyykö kokemuksia cupcake-vaatteista?
Kommentit (5)
Ne vaatteet mitä on ollut, ovat olleet hyviä. Värit pitäneet pesussa, säilyttäneet kuosinsa.
ja pituudeltaan noin 90-91 cm. Uskaltaisinko ostaa kevääksi 92 cm takin ja puvun cupcakelta? En itse pidä sellaisista telttamaisista vaatteista lapsilla, mutta pohdin, että eihän ole liian pieni...?
Sekä sisä- että ulkovaatteista sekä tytölle että pojalle. Suosittelen!
Eivät ole suurta kokoa. Ennemminkin kokoaan vastaavia tai jopa pieniä. Tämä kauden talvivaatteissa oli ihan varoitus siitä, että ovat kooltaan pieniä (meidän 95 cm pojalle 104 cm on sopiva). Mäkään en missään tapauksessa tykkää telttavaatteista (eli ei ole mitoitettu kasvunvara mielessä).
En tiedä, miten on tämän kauden vk-vaatteiden kanssa, ovatko nekin yhtä niukkoja. Toisaalta anorakit ovat aika leveää mallia... Sinun tilanteessasi ostaisin silti 98 cm koon, jos ei ole mahdollisuutta etukäteen käydä missään livenä tsekkaamassa.
Meillä tytöllä Cupcaken talvitakki. Ihanan näköinen ja hyvin kestää, vedenpitävyys samaa luokkaa kuin Reimatecin.