Olen pieni ja hoikka, yli 40v.
Mun kroppa sallii ihonmyötäiset ja paljastavat vaatteet. Tissit mulla on pienet.
En käytä miniminimekkoja mutta polvet kyllä voi välillä näkyä.
Paitat ovat avarakaulaisia mutta ei mitään napapaitoja.
En käytä teini vaatteita vaan ihan aikuisten.
Farkut sopii mulle tosi hyvin.
Mieheni sanoi kerran, että jokos olen niin vanha että pukeutuisin aikuismaisemmin.
Saan katseita osakseni kesällä kun talvivaatteet on komerossa.
Mutta, mutta!!
Onkohan ne huvittuneita vai kohtelijaita katseita?
Kommentit (8)
hetkaita muiden mielipiteet. Pukeudu juuri niin kuin haluat, niistä vaatteista joista tykkää.
ilman j:tä. Todennäköisesti huvittuneita. Yleensä vain keski-ikäinen nainen liian nuorekkaasti pukeutuneena näyttää nololta, vaikka kuinka olisi kroppa kunnossa.
Miksi kaupassa vatteiden hintalappuihin ei laiteta ikärajaa? Ihan oikeasti! Joku pukeutumisen asiantuntia voisi ne laittaa, kannatan!
"Ei 30-vuotta täyttäneille wanna-be- teineille!" Se helpottaisi kummasti :)
Miksi kaupassa vatteiden hintalappuihin ei laiteta ikärajaa? Ihan oikeasti! Joku pukeutumisen asiantuntia voisi ne laittaa, kannatan!
virhe numero yksi on se, että keski-ikäinen ihminen luulee löytävänsä vaatteet halpisliikkeistä. Huonot materiaalit ovat yksi asia, jotka tekevät halvan vaikutelman, vaikka se jollain teinillä näyttäisikin ihan ok. Keski-ikäinenkin voi hyvin pukeutua "seksikkäästi" ja hame voi olla lyhyt, jos jalat ovat kunnossa ja paita saa olla ihonmyötäinen, jos ei makkarat lylly vyötäröllä, mutta laatu eli hyvät luonnonmateriaalit ja tietysti nappi leikkaus ovat kaiken a ja o.
niin voi pukeutua erittäin paljastavasti ja niukasti?
on kyky, jota kutsutaan tilannetajuksi. Eli joihinkin tilanteisiin (kuten rannalle) voi pukeutua hyvinkin niukasti ja kenties pikkujouluihin aika niukasti. Työpaikalla (jos ei satu olemaan prostituoitu taas on hyvä pitää polvet ja tissit piilossa.
Mutta koska tätä kykyä ei luoja kaikille ole suonut, niin parasta hakeutua pukeutumisneuvojalle ja suosia "varmoja aikuisten laatumerkkejä" niin ei mene kovin pahasti metsään.
Käytät juuri sellaisia vaatteita kuin haluat! Katsokoon muut miten katsoo, mitä ihmeen järkeä olisi siinä että alkaisit muiden takia käyttämään sellaisia vaatteita, joista et pidä?
Ihonmyötäistä ja paljastavaa voi minusta käyttää kuka vaan joka siitä tykkää, tai farkkuja. Ihan turhaa itsensä ja muiden rajoittamista miettiä, mikä nyt on sopivaa tälle iälle/ kropalle tms.