Lastenhoitajaa kaivataan, Hämeenlinna
Haetaan hoitajaa kahdelle pienelle tytölle Hämeenlinnan keskustaan!
Paikka olisi avoinna luotettavalle, toimeliaalle ja lapsirakkaalle hoitajalle. Hoidettavia olisi kaksi tyttöä, pian 1 ja 4 vuotiaat. Silloin tällöin muonavahvuuteen kuuluisi myös eskarilainen, joka kuitenkin normaalisti on eskarissa koko päivän. Tytöt ovat toimeliaita, mutta kilttejä ja rauhallisia. Leikkivät jo hieman keskenään, mutta nuorempi nukkuu vielä päivässä 2-3 päiväunet, joten tämä tietysti rytmittää päivää.
Työnkuvaan kuuluisi pääosin lastenhoito. Toiveena olisi kuitenkin, että jotain kevyttä kotityötäkin (tiskikoneen ja pesukoneen täyttö ja lapset keräävät leikin jäljet) ehtisi tekemään/valvomaan. Työaika olisi 8,5 tuntia päivässä (8.30-17.00) ja 4 pv/viikko. Koulutus on aina plussaa mutta ei välttämätön. Enemmän arvostamme luotettavuutta, hyvää ja reipasta asennetta ja mahdollista aiempaa kokemusta lasten kanssa.
Lisätietoja voi soittaa numerosta 050-4835787/Titta Wiberg tai lähettää sähköpostia osoitteeseen titta.wiberg(at)gmail.com
Kommentit (2)
Hei,
Sen verran tarkennusta, että työsuhde alkaisi niin pian kuin mahdollista. Meillä on hoitajalle heti tarve, mutta jonkin verran voidaan joustaa jos muuten työ tuntuu kiinnostavalta.
T. Ap
Milloin työsuhteen olisi määrä alkaa?