Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkälaisia känniläisten sotkuja teillä on?

Vierailija
15.01.2011 |

Kuka siivoaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

tölkkejä ja pulloja joka puolella. Yleensä joltakulta lattialle kaatunut juomaa niin lattiassa tahmeita kohtia. Tupakan tuhkaakin yleensä löytyy, mahdollisesti myös ruokien käärepapereita.



Tämä on tosin vain silloin kun meille tulee kavereita ryyppäämään myös. Ja normaalisti emme siis sisällä polta, ainoastaan jos lapset ovat vähän pidemmän aikaa poissa että saadaan tuuletettua kunnolla. Jos miehen kanssa kahdestaan otamme, niin eipä täällä ole kuin tölkkejä joka puolella.



Ja yhdessä siivoamme.

Vierailija
2/3 |
15.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siivoajana toimin minä omassa kodissani. Pyrin siivoamaan tyhjät pois sitä mukaa kun niitä tulee ja roskat myös. Joskus jotain vaatteita jää lojumaan sovitellessa. Ja tiskit jää pääsääntöisesti tiskipöydälle jos kännissä tulee syödyksi. Jos joku oksentaa, hän saa putsata samantien pöntön pesusuihkeella. Jos jotain särkyy, se korjataan samantien pois.

Eli ei pahoja.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

muuten mä siivoan, eipä sitä usein ole sellaisia sotkuja enää

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kahdeksan kuusi