Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Geisha-kuulista kysymys??!

Vierailija
20.10.2005 |

Kertokaahan kokemuksia geishakuulista. Miten käytätte niitä ja mitä voitte suositella? Ensimmäiset juuri sain, joten kaikki asialliset kommentit otan mielellään vastaan!



T: ensikertalainen

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
20.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulia ja palloja on tullut hankittua monia erilaisia. Nyt on olleet seksikaupasta ostetut Smartballit vakituisessa käytössä jo yli vuoden.

Joskus tulee kk tai pari jätettyä koko homma väliin. Sitten sitä alkaa taas kaipaamaan lihaksille jumppaa, jolloin otan kuulat taas esille.

Vierailija
2/4 |
21.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Melko uudet. Pysyy hyvin sisällä noin 25 min, mutta sitten kovin helposti muljahtavat ulos. Ehkä lihakset kaipaa treeniä? Toisaalta, en tiedä olenko laiska vai mitä, mutta en seiso/kävele kotona tuntitolkulla, vaan pääasiassa istun (enkä siis pelkästään telkun tai tietokoneen ääressä, vaan ihan töitäni tehden). Joten minulla ei ole mielestäni kovinkaan usein mahdollisuutta kovin pitkiin geishasessioihin. En tiedä miten muilla. Pitäisi varmaan tosiaan käyttää enemmän!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

http://www.vauva-lehti.fi/keskustele/tm.asp?m=5143819&p=1&tmode=1&smode…

Tässä on linkki aiemmin käytyyn keskusteluun. Sitä on käyty av-palstalla...

Vierailija
4/4 |
21.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alussa pidin vain kotona, mutta nyt enemmin uloslähtiessä laitan ne kuulat paikoilleen.

Rattaiden työntäminen (aik. vaunujen) on tehokasta pinnistystä kuulat sisällä. Myös ihan tavallinen kävely tuntuu myös auttavan. Se paikallaan olo ei taida tehota ollenkaan lihaksiin, näin olen huomannut.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi kahdeksan