Jos fb ystäväsi on kuollut, poistatko
hänet kaverilistaltasi,vai odotatko että omaiset poistavat kuolleen profiilin?
Kommentit (6)
toisaalta poistaisin ystäväni kaverilistaltani, mutta se tuntuu jotenkin...epämiellyttävältä.. mutta eihän kuollutkaan voi olla ystävä...ja tuntuu epäkunnioittavalta poistaa..
-ap-
on ollut kuollut kaveri kaverilistallani jo yli vuoden. Siellä me häntä muistelemme aina välillä.
Eikä tulisi mieleenikään poistaa. Kuten joku aiempikin, myös käymme hänen sivullaan kirjoittelemassa muistoja ja kaipausta, linkittelemässä biisejä ja löytyypä aina silloin tällöin joku uusi kuvakin jonkun kätköistä. :) Onhan se vähän haikeaa ja "suututtaa"; siellä se on mun kaveri, ihminen jota ei enää ole kuin muistoissamme. :( Myöskään numeroa en ole voinut poistaa.
Jos taas joku kaukaisempi Fb-tuttu kuolisi, luultavasti poistaisin, ellei tuntuisi tärkeältä käydä kirjoittamassa/lukemassa hänen profiilissaan. Niin juuri; luulen, että pitäisin juuri sitä rajana poistolle. Ei kai se epäkunnioittavaakaan ole, kuka niitä kavereita nyt vahtii. Ihan ymmärrettävää poistaa.
enkä minä ainakaan heitä sieltä aio poistaa.
En ole vielä poistanut puoli vuotta sitten kuolleen ystäväni puhelinnumeroakaan kännykästäni. Saati sitten sähköpostiosoitetta sähköpostistani.