Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka säilyttää laihdutuskuuri?

Vierailija
07.01.2011 |

Yritän pudottaa painoani syömällä yhden normaalin aterian päivässä ja lisäksi on sallittua syödä yksi välipala,esim.välipalakeksi tai ruisleipä. Tämän päivän saldo: kasviskeitto+ruisleipää, lisäksi kaksi hedelmäkarkkia. Söin äsken palan patonkia ja nyt ahdistaa:( Miten voisin laihtua hyvin nopeasti mutta syöden kuitenkin jotain?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ole mahdollista mitenkää.. Laihtua siis nopeasti.

En tiedä kuinka paljon on tarkoitus laihtua mutta jos puhutaan 5-10 kg nii ei se lähde päivässä eikä kahdessa, ei edes parissa viikossa. Ekalla laihdutusviikolla voi puduto 2-4kg mutta sitten se tyssää sinne 0,5-1kg viikko. Ja laihduttamalla ei saa pysyviä tuloksia, elämän tapa muutos on tehtävä

Vierailija
2/4 |
07.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et saa tarpeeksi ravinteita, näet nälkää, etkä opi terveellisiä ruokatottumuksia. Kannattaisiko harkita vaikkapa Kiloklubia, joka ohjaa oikeisiin tottumuksiin ja terveeseen laihduttamiseen? Siellä pystyy tiputtamaan n. kilon viikossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

uskokaa nyt kitudieettiläiset että liian vähän syöminen on karhunpalvelus. Kokeilepa viikko syömättä leipää, pastaa, riisiä ja sokeria. Eli syö lihaa, kalaa, kanaa ja vihanneksia. Olo on loistava ja paino tippuu.

Vierailija
4/4 |
07.01.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskokaa nyt karppaajat, että laihtua voi myös sellaisella ruokavaliolla, joka sisältää hiilihydraatteja, eikä tarvitse nähdä nälkää.



Tuolle teidän asenteelle olikin jo oma ketjunsa, eli siitä sitten sen enempää.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kuusi