Aikuisten huopikkaat ? Mistä?
Lähi seudun kaupoista loppunut ja uusia tulee helmikuussa. Tiedätkö missä on ja onko netti kauppoja?
Kommentit (35)
Kaiken huippu on että niiden aki Choklit tossuja on ollut vaikka kuinka monessa naisten lehdessä kuvattuna vime viikkoina, eikä niitä sitten saa mistään.t. 2
ja juuri NYT kaikkien pitäisi ne saada. miksi ette ostaneet aikaisemmin?
Hey!
The boots came yesterday. They are really lovely and comfortable to wear.
Thank you also for the chocolate!
Best regards, Jenni
Hello!
Thank you, shoes are good!
Johanna
Hi Rima,
Your paggages arriwed ja boots are in new homes, both women are very
pleased and happy about them.Both boots fits really good and those are
just we all imagine. I´ am very satisfied doing business wiht you. You
are reliable and honest, you take care about your customers.
I wish you and your family all the best to year 2011.
Thank you!
Best regards Riitta
Kysäseppä tuolta www.tuhka.info/huopikkaat.cfm
Tavallisia ja erikoismalleja tilauksesta n. kk
Terv. Terho
Kysäseppä tuolta www.tuhka.info/huopikkaat.cfm
Tavallisia ja erikoismalleja tilauksesta n. kk
Terv. Terho
http://www.primawool.com/huopakeng--t--20/fi/
Tietoa tuotteista:
Tarinan mukaan maailman ensimmäinen huopa syntyi Nooan arkissa: siinä matkustavien lampaiden villaa putosi pohjalle, jossa se joutui muiden eläinten hangattavaksi ja muokkattavaksi. Huopa on sataprosenttinen luonnonmateriaali. Tämän materiaalin valmistukseen ei käytetä mitään kemikaaleja. Lampaanvilla huovutetaan kastelemalla: käyttäen vettä ja luonnonsaippuaa. Jo vanhastaan on ollut tiedossa, että huovasta valmistettujen vaatteiden ja asusteiden käyttäminen parantaa verenkiertoa ja rauhoittaa särkeviä niveliä, ja että huopa suojaa tehokkaasti sekä kylmältä että kuumalta. Lääkäreiden mukaan villa yleensäkin rauhoittaa ja tasapainottaa ihmisen tunnetilaa. Tutkimukset ovat osoittaneet, että villa lievittää kipua ja elimistön tulehdustiloja. Se vahvistaa elimistöä, ja vahvin parantava vaikutus on värjäämättömällä, karkealla luonnonvillalla.
Niin MISTÄ NIITÄ VOI OSTAA?
TÖPPÖ
Sallassa on monipuolinen kenkäkauppa Jaanan kenkä ja sen hyllyssä näkyi ainakin olevan pitkää ja pätkää Lahtisen huopatossua lapsille ja aikuisille.
Nettisivu www.jaanankenka.nettisivu.org
Lähi seudun kaupoista loppunut ja uusia tulee helmikuussa. Tiedätkö missä on ja onko netti kauppoja?
Vanha ketju, mutta vinkataan tällainen http://www.arctips.fi/
Kauniit! Pitäsköhän hankkia jotain tuollaista rumien halpistoppiksien sijasta (jos hankin, niin arvaa tuleeko ens talvesta enää pakkastalvi... NOT)
Ostin omani Espalla olevasta matkamuistomyymälästä, Kankurin Tupa.. Siitä on kyllä jo pari vuotta mutta kannattaa käydä kysäsemässä =)
Pari vuotta sitten oli helmikuussa aikuisten kuomatkin kaupoista loppu, kun oli ollut tosia kylmää.
Minä ainakin oon haaveillut huopikkaista jo vuosia, mutta en minä ole nähnyt niitä missään myynnissä viime talvena, en toissa talvena, en sitä edellisenä, en sitä edellisenä. Ja kesällä vielä vähemmän.
Mistä niitä edes kannattaisi etsiä?
http://www.isoaidinaikaan.fi/index.php?cPath=9_79
Mutta tilatkaa/ostakaa ne kengät sesonkiajan ulkopuolella. Jos ei viime talvena ehtinyt saamaan, niin turha valittaa ettei nytkään saa. Puolen vuoden ajan on huopikkaita saanut. Mutta jos on ostoaikeissa vain pahimpaan sesonkiaikaan, niin ihan oma vika jos jää ilman. Huopikkaita tekee Suomessa yksi ainoa tehdas,joka ei ole suuren suuri. Vuosikausia huopikkaiden kysyntä on ollut pientä, joten eiköhän ole ihan ymmärrettävää, että jos kahden talven ajan huopikas on ollut suosikkijalkine, ei tehdas pysty kapasiteetillaan vastaamaan kysyntään ympäri vuoden.
Minä ainakin oon haaveillut huopikkaista jo vuosia, mutta en minä ole nähnyt niitä missään myynnissä viime talvena, en toissa talvena, en sitä edellisenä, en sitä edellisenä. Ja kesällä vielä vähemmän.
Mistä niitä edes kannattaisi etsiä?
Hajakokoja löytyi tänä talvenakin samasta puljusta. Lahtiset mulla. Suosittelen Lahtisia, niissä on pohjassa hyvä pito. Aika paljonhan niistä saa pulittaa, mutta ilmeisesti ovat tosi kestävät.
Onnea metsästykseen.
Kokeileppas Tuhka.info. Sieltä löytyy
Rovaniemellä on käsityöliike nimeltä Lauri-tuotteet, sieltä saanee ainakin joitakin kokoja ja värejä.
sama juttu on muillakin kotimaisilla trendituotteilla. Koettakaapa saada jostain Hai-saappaat kesä- tai syksykeleillä. Ainakaan mitään erikoisvärejä ei löydy kuin koossa 42 :/
Viime syksyn etsin ko. saappaita ja monissa kaupoissa sanottiin, että tilattu on, mutta kun ei niitä tule.