Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mistä löydän oman tyylini?!

Vierailija
26.12.2010 |

Monta unetonta yötä olen viettänyt sisustusasioita pohtimalla. Mielipiteet vaihtuvat päivittäin.



Jotain kertonee se, että vuorotellen katson ihaillen tuttuni maalaisromanttista kotia, toisen tuttuni retro-funkkis -kämppää ja kolmannen modernia skandinaavista design-kotia.



Yritä tässä sitten hankkia huonekaluja, kun mieli muuttuu koko ajan. Kai mun täytyy sitten tehdä se ikeakoti.



Kaikessa tuntuu olevan hyvät puolensa, kaikki viehättää tietyllä tavalla, vaikka vastakohtaisuuksia ovatkin. Eniten kaipaisin nyt jotakin harmoniaa tähän mitäänsanomattomaan sekamelskaani.



Voikohan tähän ongelmaan saada ammattiapua jostain :) ?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
26.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ammattia-apua on saatavilla.

Huonoimmat ( huonolaatuisimmat) kamat roskiin ja osta jotain tosi laadukasta ( hyvin suunniteltua ja kestävää) tilalle.



Mun mielestä kannattaa ostaa esim. 1 hyvä sohva ja 1 hyvä lamppu ennemmin kuin kuorma-autolastillinen käsiin hajoaa krääsää Ikeasta.



Eikä sisustuksen tarvitse olla heti valmis. Korjaa ensin pahin nurkka ja siirry sitten toiseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla