Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

suosittele ruokaravintolaa turusta!

Vierailija
25.12.2010 |

en itse tunne turun ravintoloita. paikan pitäisi sopia 12 hengen seurueelle, jossa mukana pari alle kouluikäistä lasta sekä yksi vegaani.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ne on kehunna. kävin kerran, paljon porukkata, itälän poikaki lorvi siellä. va ei ollu kummoset läpyskät. pörssisä saattas saaha jonniin moiset murkinat.

Vierailija
2/2 |
25.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Turussa on paljon hyviä!



Teinissä on hyvä ruoka, vaikka onkin nykyään S-ryhmän omistuksessa, mutta se ei ole mikään ketjumössöruokapaikka ja tilaa isoilleki seurueille. Teini on siinä tuomiokirkon kulmalla ja ruokaa on aika moneen makuun erilaista.



Harald (viikinkiravintola) on kans tosi hyvä, ruoka ihan mielettömän hyvää, mutta vähän kalliimpi. Harald on ihan siinä keskustassa.



Keskustan ulkopuolella Pippurimylly on kohtuuhintanen ja tosi hyvä paikka. Kuitenki kodikas tunnelma, vaikka isommatki porukat varmasti mahtuu.



Jokirannassa Sergios on vähän hintavampi, mutta mielettömän hyvä italialainen ja siellä on kans tilaa isoillekin porukoille toisin ku Trattoria Romanassa, joka on ihana italialainen, mutta tosi pieni.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä yksi