Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Linnakoskenkatu 11, Helsinki

Vierailija
18.12.2010 |

Osaako kukaan sanoa, millaista olisi asua Linnakoskenkadulla? Myydään kokonainen talo, ollut vuokralla. Taka-Töölönä mainostettiin mutta Meikulta se enemmän näytti.



Asuuko kukaan av:n lapsiperhe niillä main? Meillä kolme alle kouluikäistä, joten kerhot ja puistot tietty kiinnostaa, niin ja päivähoitotilanne.

Kommentit (9)

Vierailija
2/9 |
18.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä haaveilen :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/9 |
18.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan saatu lapset päiväkotiin alueelle, perhepäivähoitoa ei käytännössä ole ollenkaan. Samoin alueella on sekä ruotsin- että suomenkieliset koulut. Leikkipuistoja löytyy joka lähtöön, keskuspuisto ihan vieressä (pääsee nyt hiihtämään ja kesällä juoksemaan jos haluaa metsässä juosta) ja kulttuuria ja kauppoja lähialueella kivasti. Voin suositella. Ainoa miinus on ettei eka- tokaluokkalainen vielä voi kävellä yksin kouluun/kaverin luo joten pitää viedä.



Täällä asuu tosi kivaa porukkaa, suosittelen:-)

Vierailija
4/9 |
18.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Haastava parkkitilanne. Nyt varsinki lumiaikaan tosi vaikea löytää parkkipaikkaa. Tämä on tietysti ratkaistavissa niin ettei ole autoa.



Terkuin jo aiemmin kirjoittanut taka-töölöläinen

Vierailija
5/9 |
19.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nopeasti vain vilkaisin. Luulin, ettei meidän budjetilla saa mitään Töölöstä, mutta tuo koko talo on myynnissä ihan kohtuuhintaan.

Vierailija
6/9 |
19.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ollaan tässä nyt monta vuotta mietitty rivaria tai omakotitaloa landelta, mutta jostain syystä se ei vain kolahda.



Meillä on nyt auto, mutta vain toisella meistä kortti. Mieluusti käyttäisimme julkisia.



Meillä on 2-, 5- ja 6-vuotiaat lapset, joten päiväkoti olisi nuoremmille muutenkin ensisijainen vaihtoehto ja isompi menee kouluun.



Mietin myös tilantarvetta. Meillä ei olisi varaa viiteen huoneeseen, vaan lapsille olisi kaksi huonetta ja itse nukkuisimme makuualkovissa tai olkkarissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/9 |
19.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja siitä ei sitten ole varaa ihan helpolla vaihtaa useamman makkarin asuntoon tolla alueella, koska 3:n makkarin kämpät on jo niin isoja, että joutuu laittamaan väliin hirveesti rahaa. Ostakaa vaikka jostain Haagasta 100m2 kämppä, helposti sieltäkin kulkee keskustaan ja muuallekin.

Vierailija
8/9 |
19.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta kahdessa tasossa ja mies mietti, miten voisin muuttaa pienempään.



Kyllä se voi olla, että toi kolme huonetta ois liian vähän. Haagakin on meillä ollut harkinnassa ja siellä ollaan asuttukin.



Meillä budu 400000 tai pikkasen päälle.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/9 |
19.12.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja on siis ihan Taka-Töölön ytimessä eikä lähelläkään Meilahtea.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kahdeksan yksi