G: Edellinen äidillesi lähettämäsi tekstiviesti
Minulla: "Nyt lähdettiin, mutta siinä voi kestää."
Kommentit (14)
hän soittaisi ja käskisi lukemaan sen:)
Kyllä hän osaa lukea viestit, mutta ei välttämättä tee sitä edes samana päivänä. Itse hän ei lähetä lainkaan tekstiviestejä. Ikää on 76.
joten en lähettele niitä hänelle. soittelen vain.
äitini ei osaa kakea tekstereita kännykästään joten en lähettele niitä hänelle. soittelen vain.
:))
Omani on 62, eikä kyllä tuota ongelmia käyttää kännykkää.
"Älä vaan luojan tähden ihan kaikkia niitä osta, valitse jotain kivaa, ja jos viitsit vielä ilmoittaa mitä hankit, niin ei mene pahasti päällekkäin. Ei niille tarvii oikeesti joka toivetta hankkia, muuten ollaan pulassa koko sakki 10:n vuoden päästä, joulua vietetään pankkilainalla =)"
Kuka arvaa mitä keskustelua tämä viesti koski??
hänen lähettämistään nimpparionnitteluistaan.
Melkein 2-vuotiaani intoutui piirtelemään seiniin kun kävin vessassa... Päivittäin lähetellään viestejä, ikää äidillä 49, eli ihan sujuvasti osaa sitä puhelinta käyttää.
ok, joo, kiitos, sopii....
Mutta samalla kun kelasin puhelintani, huomasin että olen jokin aika sitten lähettänyt lapselleni viestinä "Voi jumalauta sun kanssas!!!"
Onneks oon jo unohtanut mihin on liittynyt, vissiin keikannut kuppi nurin tällä äitillä.
tuskasta metsästää niitä kirjaimia ja menee aina huti. Lisäksi pitää kaivaa lukulasit esille, että näen mitä kirjoitan. Olen paljon nopeampi soittamaan, varsinkaan kun ei tarvi tässä iässä säästää puhelinlaskussa. :)
Mutta itsekin olen jo 46v.
Terv. 3
isälle laitoin viimeksi, arvioitu saapumisaika klo 14:00
Kyllä olen ihan aidosti soittanut. Hän käyttää kännykkää vain lähtiessään kauppaa, muulloin se on kiinni kotona ja pöytäpuhelin käytössä.