Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Rattaat vs. vaunut

Vierailija
18.10.2005 |

Oon päättänyt ostaa rattaat vaunujen sijasta. Siis semmoset, jotka käy vastasyntyneelle vauvalle, kun ostaa kantopussin.

Onko kellään kokemuksia?

Vaunuvaihe kestää vaan n. 6kk ja ratasvaihe paljon pidempään ja rattaat on PALJON halvemmat.

Kertokaa mielipiteitä!

Rattaat

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
18.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli osuuko vaunuaika esim. talvelle, jolloin kantokassiin täytyy vauvan lisäksi mahtua myös paksusti toppavaatetta, makuupussia ym. Ja jos haluaa käyttää samoja rattaita tulevillekin lapsille, niin etukäteenhän ei voi tietää mihin vuodenaikaan he syntyvät. Kantokassit ovat myös hyvin eri kokoisia ja voivatkin jäädä helposti pieneksi kesken kaiken.

Vierailija
2/3 |
18.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja ihan hyvin niiden kanssa pärjäsi talvioloissakin. Meillä oli valmistajan oma lämpöpussi ja vielä äp-makuupussi, jos oli paljon pakkasta. Ja todella, veivät paljon vähemmän tilaa. En oikein tiedä, missä vaiheessa olisin tarvinnut mitään kannettavaa koppaa, kovaa tai pehmeää.



Siis meillä ei ole kaksoset, sattuivat vaan syntymään molemmat samassa kuussa, eri vuosina tosin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
18.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on Emmaljungan rattaat pehmeällä kopalla.

Koppa on todella lämmin ja oli loistovalinta talvivauvalle. Pussi on untuvaa ja todella lämmin ilman mitään ylimääräisiä makuupusseja tms.

Pussia voi käyttää talvella lämmikkeenä myös istuvalla lapsella, kun irrottaa kovan pohjan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi neljä