Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

En kestä täällä töissä enää!

Vierailija
24.11.2010 |

hajoa, repeän ja ahdistun. En kertakaikkiaan viihdy ja tämä tunne voimistuu päivä päivältä. En jaksa harrastaa enää mitään, kun tuntuu että tämä vitutus ja työmatkat vievät energiani. Vielä enemmän tuskastun, kun mietin, ettei vakityöstä "voi" irtisanoutua. Ei tyhjän päälle ainakaan. Viikonloppuja odotan vain ja elämä kulminoituu niihin. Apua!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
24.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yritä harrastaa / liikkua kuitenkin, pysyy pää paremmin kasassa. Hyvin nukkuminen erittäin tärkeää, muuten tulee mörrimöykky. Työterveys huoltoon tai vastaavaan keskustelemaan!

Äitiysloma?

Etsi uusia vaihtoehtoja, oppisopimuksella uuteen ammattiin? ym. työkkäristä apuja työnhakuun. Omalla kohdalla sama tilanne jo pitkään. Terveys meinaa pettää töiden takia. Sairasta "päästä" sairaslomalle.

Isyyslomaa odotellessa, harmittaa että puoliso voi jäädä hoitamaan lasta kotiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yksi yksi