Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia fysioterapiasta?

22.11.2010 |

Onko kellään kokemusta fysioterapiasta silloin kun ei olla yhtäjaksoisella sairaslomalla?



Mä sain lähetteen Jorviin fysioterapiaan. Luvassa on tiivis kuntoutusjakso (mitä sillä nyt sitten tarkoitetaankin...). Epäilen, että Jorvissa ei kysytä, että milloin mulle sopii tulla jumppaamaan

Saanko siis saikkua? Otanko palkatonta? Vai kuntoudunko ns. työajalla (jos tuokio osuu työvuoron päälle)?

Kenelläkään ollut vastaavaa tilannetta?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mä kävin siellä fysioterapeutilla vain pari kertaa. Se antoi jumppaohjeet mulle paperilla kotiin ja kerran käytiin liikkeet läpi siellä. Sit kotona jumppasin. Parin kuukauden päästä oli tarkastuskäynti, että onko tehty oikein ja onko auttanut. Joitain liikkeitä korjattiin ja lisättiin ja se oli siinä. Ei siis tarvinnut juosta jumppaamassa siellä, vaan ihan kotona ja ihan omalla ajalla.

Vierailija
2/3 |
23.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kai niillä ole aikaakaan olla mitään henk.koht. personal trainereita?



Mulla on siis polvileikkaus luultavasti edessä. Ortopedi sanoi, ettei sitä leikata "nyt ainakaan kolmeen kuukauteen" vaan että ensin on "tiivis kuntoutusjakso".

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei kai niillä ole aikaakaan olla mitään henk.koht. personal trainereita?

kyllä kävi ihan henkilökohtaisesti mun lanssa ne liikkeet läpi. Mutta siinä ämielessä ei, että ei tullut kotiin vahtimaan, että teen ne.

Mulla ei ollut leikkausta tulossa ja ongelma oli selässsä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme seitsemän