lapsi synttäreille ilman lahjaa
Lapsella tänään luokkakavrin synttärit ja lahja vielä ostamatta. Raha ei tule kun vasta maanantaina, mitä mä teen?
Kommentit (19)
"tällä kortilla yhteinen leffareissu xxx:n kanssa" ja xxx on siis sinun lapsesi. Tai leffan sijaan muuta yhteistä tekemistä, josta sinä vastaat. :)
en ole ap mutta on muuten hyvä idea!
ota huomioon ideassa se, että LEFFA KAHDELLE MAKSAA SEN N. 30 E ESIM. POPPAREIDEN KERA.
et voi myöskään jättää leffareisuua roikkumaan ja lykätä ja lykätä sitä,koska sinulla ei ole rahaa. munaat ja nolaat vain lapsesi.taas kerran.
Asiat voi esittäämonella eri tavalla, mistä päättelet että Ap jättäisi leffareissun roikkumaan ja nolaisi lapsensa! Ja jos leffareissu tuntuu Ap:sta liian kalliilta niin tokihan voi keksiä jotain vähän halvempaa. :)
Täältäkin siis kannatus 3:n ehdotukselle, loistava idea!
ap sanoi, että rahaa tulee vasta maanantaina. Silloin voi huoletta osta sen leffalipun.
Liput on sen 7 euroa päivänäytöksiin per nokka, popparit voi tehdä vaikka kotona valmiiksi ja limut ostaa nurkkakaupasta.
Alle 20 euron jää reilusti.
Ilman muuta oltais haluttu, että tulee paikalle vaikka ilman lahjaa,
ja toi leffakortti oli hyvä idea.
Eikös ne pienet ostokset päivity sinne tilille vasta maanantaina?
Askartelumaterilaalia?
Jos on, niin kerätkää sellofaaniin hienoista tarroista ja niistä karkeista lahjapussi. lahjapussin laitatte pakettiin.
tai sitten se leffa ym lahjakortti.
että lahjana viette kaverin leffaan/uimaan/hoploppiin.
Se on parempikin lahja kuin krääsä.
lapsesta tuntuu mennä sinne ilman lahjaa...lainaat rahat jostain ei ole vaikeaa saada 5e lainaksi.
Miksi et vasta kysymyksiin? Oikeastiko antaisit mennä ilman lahjaa?
Ja sit jos leffa ei oikein toimi, niin samalla idealla vaikkapa HopLoppiin, uimaan, tms...
Mun tytön paras kaveri jäi pois synttäreiltä samasta syystä.
esim. jäätelölle spice iceen. halvempi kuin leffa.
Teet lahjakortin, ihan niinkuin leffalipustakin. Sitten sovitte koska tulee lapsi teille, teette yhdessä pizzan ja herkuttelette pizzalla ja jätskillä kivaa videota katsellessa.
Olis sata kertaa kivempi lahja ku joku kiina-krääsä.
Miksi et vasta kysymyksiin? Oikeastiko antaisit mennä ilman lahjaa?
lastasikin nolottaisi mennä ilman lahjaa. kyllä nyt sen verran jostain voit lainata!!!!!!!