kokemuksia saksalaisesta babywaltz-nettikaupasta???
Löysin ko.nettikaupasta edullisesti rattaat, jotka tahtoisin tilata, onko kukaan koskaan tilannut, miten homma toimi, onko luotettava liike jne?
http://www.baby-walz.de/L/0/Home.a850.0.html
Olisin kovasti kiitollinen jos joku osaa kertoa jotain! :)
Kommentit (7)
Tuotteita voi tilata vain Saksan osoitteeseen (tai Sveitsin, Italian, Belgian, jne.)
Selviää tuolta Services und Info-kohdasta:
Bestellungen und Lieferungen sind grundsätzlich nur innerhalb Deutschlands möglich. Sind Sie Kunde aus einem anderen Land, dann bestellen Sie bitte bei der für Sie zuständigen Landesgesellschaft unter:
www.baby-walz.at, www.baby-walz.be, www.baby-walz.ch, www.baby-walz.fr, www.baby-walz.nl.
Postituskulut olisi vaan alle 5 euroa, yli 150 euron ostoksesta ilmaiset. Jos siis asuisi Saksassa...
Näin on monissa saksalaisissa liikkeissä. Niillä on niin laajat sisämarkkinat, että ei kiinnosta nähdä ulkomaille myymisen vaivaa.
Suosittelen matkaa Hampuriin. Siellä on iso, monen kerroksen Babywalz-tavaratalo, vain vauvantarvikkeita keskustassa. Ja hinnat halvemmat kuin Suomessa. Muutenkin Saksassa kivampia lastenvaatteita ja paremmat valikoimat tuotteissa kuin meillä. Hoituu lomareissu sitten samalla.
tilasin usein Babywalzilta. Toimi aina todella hyvin ja luotettavasti. Siitä en tiedä, toimittaako Suomeen vai ei.
jossain sellaisessa maassa, joihin Babywaltz toimittaa.
Mä tilasin oman vauvani vaunut saksalaisesta nettikaupasta, jonka nimi on Pingpong-online. Toimitettiin kotiovelle asti ja muutaman satkun säästin, kun tilasin Saksasta enkä ostanut Suomesta.
Kyseessä on iso vauvojen tavaratalo, jollainen ihan oikeasti sijaitsee Saksassa Hampurissa ainakin. Olen ostanut sieltä lähes kaikki vauvantarvikkeet - tosin olen käynyt itse ne paikan päällä ostamassa.
Jos toimittavat tavaraa netin kautta Saksan ulkopuolelle, niin voit luottaa liikkeeseen. On hoitanut takuuasiat yms.
Ja paljonko mahtaa olla postikulut?
En löytänyt ainakaan sellasta kohta..
Tuleeko jotain ylimääräisiä veroja tms maksettavaa, kun tilaa Saksasta?