Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kiitos kirpputorimyyjät,
01.11.2010 |
jotka tuotte hyviä ja vähänkäytettyjä lapsienne vaatteita ja kenkiä myyntiin edullisesti niin minullakin on varaa ostaa lapsilleni jotain edes käytettynä.
Kommentit (6)
varasta sen takii että ei rahaa.
Minä ainakin pidän halpoja hintoja kirpparilla, minun ei ole tarkotus rikastua vanhoilla vaatteilla, enkä niitä halua kotiinkaan takaisin kantaa viemään muutenkin vähäistä kaappitilaa!
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
esim luistimia ( arvoi 25-50 e pari) ja sadepukua ( rukan puvun arvo noin 50 e) ei tarvitse juuri ostaa- jos kierrättää
Käyn muutamilla lastentarvikekirppiksillä Etelä-Suomessa sekä MLL:n kirppareilla joskus. Yleisillä kirppareilla on harvemmin hyvää tavaraa, mutta kyllä joiltakin löytyy sitäkin.
Alue: Aihe vapaa
Minä yritin juuri myydä poikien kerran käytettyjä juhlavaatteita tyyliin kengät 5e ja villatakki 4e, mutta ei menneet kaupaksi! Saamaan aikaan tyttöjen paljon paljon kuluneemmat kamat kiertää melkein samalla hinnalla... (kengät 4e, housut 2-3e, villatakit 3-4e)