tippuukohan vapun tissit tuolta :o
Kommentit (21)
Mun mutsi soitti äsken muissa asioissa ja oli miettinyt ihan samaa. No onhan toi varmaan mummojen makuun turhan avonainen puku.
Kait ne on teipattu tuonne, ettei tuu Janet Jacksonit ja lurpsahda tisu näkyviin.
joka huomasi sekä viime että tällä viikolla, että Vappu pursuaa ulos puvustaan...
oon 21 mutta luulen olevani vanhempi. Oon kyllä muutenki seurannu vapun pukeutumista pidemmältä ajalta ni täytyy kyllä vähän ihmetellä mitä sen stylistin päässä liikkuu. Kuitenkin ihan kaunis nainen ja oikeanlaisella pukeutumisella vois olla vaikka kuinka ihailtava. ap
Ja mietin vain että mitä kamalaa tuossa nyt on...Ei taida olla Vappu ainoa nainen jonka päällä olen tuollaisen nähnyt.
ei mun mielestä kukaan oo pukua kamalaksi sanonu
ei mun mielestä kukaan oo pukua kamalaksi sanonu
Onhan ne niiden tissien päällä =)Ja jos pelätään että sieltä tissit tippuu.
tuolta muka putoaisi? Ihan oli paikoillaan, oli istuva puku ja hyvännäköiset rinnat. Kaunis puku joka sopii hyvin Vapulle.
joka huomasi sekä viime että tällä viikolla, että Vappu pursuaa ulos puvustaan...
en minä kyllä Vappuna laittais puoliakaan niistä kuteista päälle mitä se suorissa tv-lähetyksissä pitää!
Näytän iltalehden  sivuilta vapun kuvaa iltapuvussaan. Kysyn:
-Kato.
-oho, tuumaa mies
-Onko hyvä?
-No ei ehkä tolla kropalla..
Mies jatkaa:
-Pitäis olla laihempi, ..ja kiinteemmät tissit.
http://www.iltalehti.fi/tanssi/2010103112614807_tn.shtml
siinä kuva vapun tämäniltaisesta puvusta :)
kun puhuitte,ajattelin jotain kamalampaa. kun katsoin kuvan, totesin olevan ihan nätti mekko ja nainen :)
Miehet ovat sen verran fiksuja, etteivät lähde ääneen kehumaan esim Vappua eilisessä tv-lähetyksessä. Sehän tietää vain hankalaa keskustelusessiota puolison puolison kanssa tyyliin "onko tuo sinusta kauniimpi kuin minä ja olenko minä mielestäsi ruma ja etkö rakasta mua enää" joten parempi vähätellä Vappua ääneen ja himoita hiljaa mielessään.
"Just, eiks mitään harsoa löytyny?"
Silloin kun Vappu juonsi BB:a päiviteltiin niitä suoraan lähetykseen valittuja pukuja kyllä enemmänkin. Vappu on minusta aivan ihana, mutta puvut ovat usein mm. kainaloiden alta leikattu liian alhaalta, joka tekee vähän halvan vaikutelman. Eilisessäkin puvussa yläosa näytti enemmän uikkarilta kuin juhla-asulta.
kuin eilen telkkarissa. En kauhistu avonaisista puvuista, mutta tuo kyllä näytti ei-istuvalta päällä ja siltä, että jos vähän kääntyy niin vilahtaa.
Itsellä on yksi yöpaita, joka istuu suunnilleen tuolla tavalla ja siihen tarkoitukseensa sopiva ;)
Eilisessä puvussa oli se vika että puvun henkselit oli pari senttiä liian pitkät, puku olisi voinut olla inan ylempänä t nainen 42 v
ihan hauska tyyppi mutta mua väliin ärsyttää sen tekonaurut...
mutta tuossa on tosi kaunis minun mielestäni. Mutta liikkuessa ei ehkä onnistunut valinta, tiedä häntä....Ollapa itselläni tuollaiset.
Eilisessä puvussa oli se vika että puvun henkselit oli pari senttiä liian pitkät, puku olisi voinut olla inan ylempänä t nainen 42 v
taitaa tykätä hinkkiensä esittelystä kun viikko sitten oli vielä avonaisempi