Toimiiko Remu-haalari? Isovanhemmat ostivat talveksi lapsille (jes!), ei kokemusta.
Kommentit (12)
On tosi hyvä haalari. Notkea, lämmin, hyvänmallinen, alaosa kestävää materiaalia ja pitää hyvin vettä. Ei kai mitään muuta voi toivoa haalarilta.
taitaa kestää hyvin,mutta aika kkylmiä ovat eli muista laittaa villaa tai fleeceä alle kun tulee kylmät ilmat!!!
Mun mielestä ovat taas paljon lämpöisemmät kuin reimatecit (ja monet muut).
Ovat myös hyvänmalliset meidän lapselle (pitkä selkä suhteessa raajoihin) ja hienosti toimii tavallinen remu vielä isommallakin haalarinkuluttajalla, kun se alaosa on pikkusen laadukkaampaa kuin naarmuherkkä reimatec. Super-remu meillä oli 4-vuotiaalla päiväkotikäytössä.
Juu, totta. Meillä oli pojalla reimatec-välikaushaalari mutta nyt kun on myös tytöllä käytössä KAKKOSHAALARINA siinä on yllättävän paljon naarmuja polvissa. Ykköskäytössä on jonathan, ja ei ole niinkään naarmuinen. Lassie on myös mainettaan parempi, kestävä.
meillä on travallen haalari (vai olko se remu? "Säiden voittaja") odottamassa käyttöä, ennätti olla vain lyhyen ajan kun poika kasvoi nopeasti siitä puvusta pois. On hyväkuntoinen, raikkaat värit ja toivon että kelpaa tytölle kun kasvaa siihen kokoon, ettei aina tätä vaaleanpunaista - nyt ei suostu muuta juuri pukemaan!?!
haalari! Kuten moni jo mainitsikin, on kestävä ja minusta ainakin villahaalarin kanssa ollut ihan riittävän lämmin paukkupakkasillakin. On myös pitänyt kosteutta hyvin.
Tokoikaan haalarilla tai yleensäkään brändillä ei ole sellaista statusarvoa kuin noilla Moloilla ja Ticketeillä- ovat trenditietoisten mukaan myös juntteja malliltaan ja varsinkin väreiltään.
Minulle, laumasieluisuutta karsastavalle nelikymppiselle kohtalaisen hyvällä itsetunnolla varustetulle äiti- ihmiselle kyllä kelpaavat paremmin kuin hyvin;)Suosittelen lämpimästi!
Meillä oli Remu vuoden. En osta enää. Lapsi paleli puvussa, polvet kuluivat epäsiistin näköiseksi ja reikäkin tuli. Laitoin lopulta roskikseen ja pikkusiskolle ostettava uusi puku parin vuoden päästä :-(
haalarit AINA siirtyneet pikkuveljelle ja kertaakaan ei ole reikiä syntynyt. Kulumajälkiä toki tuli polviin, mutta kaikkiin housuihin (kyllä, myös yksiin kokeilumielessä ostettuihin Ticketin housuihin!)niitä meille on paljon polvillaan leikkivien poikien käytössä tullut.
Minusta kyllä edelleen tuo haalari on todella hyvä, vaikka monia merkkejä on tullut kokeiltua.
on ollut tytöillä Remun haalarit, ensin kaksi vuotta toisella ja sitten vuoden toisella. Edelleen erittäin hyväkuntoiset, vedenpitävät ja siistit. Villahaalarit puen alle, en ole pitänyt sitä minään ongelmana. Tuntuisi hurjalta jättää ne kovilla pakkasilla pois vaikka olisi millaiset haalarit päällä. Reikiä ei ole tullut, polviin pienenpientä kulumaa mutta polvetkin pitää vettä edelleen. Ja hintaa oli ostettaessa yli puolet vähemmän kuin Reimatecilla.
ollut Reimateciä, Lassieteciä ja REMU on ollut näistä ehdottomasti paras! Onnittelut hyvästä lahjasta! Viime talvena kovilla pakkasilla lapsi ei tarjennut REimatecissä, mutta REMUssa tarkeni hyvin. Samat aluskerrastot oli alla. Mä en enää muuta ostakaan. Välikausivaatteissa loistava laatu myös!
meillä lapsella Remun superremu. Pitää vettä ja on lämmin.