Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kannattaako vaihtaa vuorotyö päivätyöhön, kun työmatka pitenis

Vierailija
09.10.2010 |

Työmatkoihin menee nyt noin puoli tuntia, uuteen työhön menis tunti. Suuntaansa siis. Nykyinen työ on epäsäännöllistä vuorotyötä, itse teen aika paljon aamuja mutta myös iltaa ja joskus harvoin yötä. Viikonloppu on vapaa noin kerran kuussa jos sitäkään.



Tarjolla olisi työ, joka olisi ihan tavallinen päivätyö, mutta puolet kauempana. Työn sisältökin olis vähän eri, mutta molemmat kivoja. Palkka varmaan samaa luokkaa molemmissa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teen kolmivuorotyötä ja työmatka on pääkaupunkiseudulla n.25km. Matkaan menee arkiaamuvuoroihin/kotiin päin n.45-50min/suunta johtuen ruuhkasta. Muuten n.25min/suunta. En jaksaisi millään joka aamu/iltapäivä sitä ruuhkassa seisomista. Toisaalta itselläni putoisi myös palkka jos tekisin pelkkää päivätyötä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla