Te jotka olitte teineinä alipainoisia, kasvoiko teille silti normaalin kokoiset rinnat?
Olin itse nuorena ja nuorena aikuisena alipainoinen. Vielä kaksikymppisenäkin painoindeksi oli jotain 16-17. Mietin nyt, että mahtoiko tuo alipaino vaikuttaa rintojen kasvuun, kun mulle ei kunnollisen kokoisia tissejä tullut. 2-kymppisenä käytin A-kupin liivejä, nyt 3-kymppisenä menee B70. Suvussa ei ole muita pienirintaisia, esim. äidilläni lienee joku C-kuppi ja molemmilla isoäideillä oli reilut rinnat.
Kommentit (11)
Nyt aikuisena normaalipainoisena sama kuin sulla eli B70. Siskollani joka oli pulleampi teininä on nyk selvästi isommat rinnat, olisiko joku 80C
mikä on vaikea uskoa tällä hetkellä kun 75E meinaa olla turhan pieni koko. Toki kilojakin on tällä hetkellä yli 15 enemmän kuin mitä olin hoikimmillani (olen siis normaalipainoinen tällä hetkellä).
sairastin anoreksiaa, mutta siitä huolimatta rinnat kasvoi DD-kokoon. Tosin olin ikäistäni huomattavasti iso raintaisempi jo paljon ennen syömishäiriötäkin, johtuen varhaisesta "kypsymisestäni".
Alipainoinen jostain ysistä yheksääntoista. Aika kauan. B-kuppi on meidän perheessä iso: äidin suku + siskot on kaikki AA:ta. Meitsillä on siis maxihinkit :D
Mulla on pienet rinnat ja käytinkin ennen a-kuppia. Kun menin vihdoin oikeaan liiviliikeeseen sain oikean kokoiset liivit, D-kupit! Eli niillä, jotka käyttää b-kuppia, onkin usein oikeasti jopa e-kuppi!
nyt reilu kolmekymppisenä E-kuppi. Ja painoindeksi aina alle 20. Imettäessä G-kuppi.
Rintojen kokoon vaikuttaa perinnöllisyys, et ole menettänyt rintarauhaskudosta laihuudesta johtuen.
nyt reilu kolmekymppisenä E-kuppi. Ja painoindeksi aina alle 20. Imettäessä G-kuppi.
Rintojen kokoon vaikuttaa perinnöllisyys, et ole menettänyt rintarauhaskudosta laihuudesta johtuen.
mullakin oli isot rinnat jo teininä. Ei se tissien koko johdu aina rasvan määrästä, kuten varmaan joku on huomannutkin.
aina ollut alipainoinen ja rinnat d-kuppi nyt imettäessä E
hieman ylipainoisena 35-vuotiaana e-kuppi. Eli kilot ovat kyllä kertyneet rintoihin(kin). Onneksi sentään niin.
nyt ylipainoisena B tai C. Eli olen pienirintainen.