Kauanko saat maata lattialla, ennen kuin joku tulee häiritsemään?
Yritin äsken jumpata olkkarin lattialla, mutta paskat siitä mitään tuli.
Parin minuutin päästä koira tuli häntä heiluen nuolemaan korvia ja naamaa ja punki itsensä viereen makaamaan. Melkein heti sen jälkeen 1 vee päätti ryömiä mahan päälle ja sitten ilmestyi kaksi kissaakin huomattuaan, että nyt olis mukava ja lämmin nukkumapaikka tarjolla ja suuntasivat suoraan vatsan päälle maate.
HUOH.
Kommentit (9)
on jo aika hyvin :) Meillä puhutaan sekunneista... Säästän jumppaukset suosiolla siihen saakka kunnes lapset nukkuu ja mies vie koirat ulos.
En ole aikoihin edes ajatellut kokeilla koska itse en häiritsemättä saisi olla varmaan montaakaan sekuntia; lapset tulis heti kyseleen että mitä teen ja heittäytyisi painimaan.
Lapset 8v ja 6v olisivat heti tulossa halailemaan...
Tästä päivä parani kummasti:) Ensin ajattelin että minnekähän olisit menossa makaamaan lattialle, vaikka metroon tai juna-asemalle, ja sitten katsoisit kellosta milloin joku tulee korjaamaan sinut talteen. Mutta hauska mielikuva sekin.
Juuri tulin tähän huoneeseen pari minuuttia sitten ja jo ovat molemmat lapset kysyneet monta kertaa jotain tai tunkeneet syliin. Isänsä on siis aivan vapaana naapurihuoneessa mutta minussa ovat kiinni kuin iilimadot.
Ensin tulisi eskarilaispoika päälle (jee, äitin päältä on parasta katsoa televisiota!) ja jossakin vaiheessa mieskin tulisi ottamaan minut tyynyksi.
No, voisi kai sitä elämä kamalampaakin olla.
Jos nyt tuonne olkkarin lattialle menisin, olisi siinä 2-3 neljästä lapsesta varmasti heti. Viimeinenkin viimeistään siinä vaiheessa, kun kiherrys kävisi kovaääniseksi.
Mut nyt en mene, istun tässä tovin ja vien sitten lapset nukkumaan..=)
Jos nyt tuonne olkkarin lattialle menisin, olisi siinä 2-3 neljästä lapsesta varmasti heti. Viimeinenkin viimeistään siinä vaiheessa, kun kiherrys kävisi kovaääniseksi.
Ylläolevaan yhdyn täysin, meillä lapset iältään 3-8-vuotiaita.
Lisäksi ap:n tavoin todennäköisesti ihan ensimmäinen häirikkö olisi yli-innokas alle 1-vuotias koirapoika.
Huoh, mutta silti =)
saisi varmaan slaagin jos makaisin lattialla.