MAHTAVAA neroutta... fiksuille ;) Ymmärrätekö nämä hienot
tajuatteko tätä
on tehty uutisesta, jossa paikallinen mies kertoo kuinka hänen siskonsa meinattiin raiskata ja sisko husi apuu ja höän sai revittyä miehen pois päältä.... mies oli kiivennyt ikkunasta sisään ja hyökännyt naisen kimppuun... katsokaa myös alkuperäinen uutinen... ja näin huippu biisi tuli rikoksesta, siis autotunen avulla tehty miehen uutispätkästä ja ajaa hyvää asiaa. Amerikassa huippusuosion saavuttanut.
huomatkaa myös toinen biisi double rainbow song joka on tehty youtuben pätkästä jossa mies yltiömaisesti ihastelee sateenkaarta.
tämä se vasta on jotakin... tosi!!
Kommentit (14)
Aivan huippu linkki! Usein oon ihan ihmeissäni ihmisten luovuudesta, miten ne keksii kaikkee tonne youtubeen... Ja tämä oli aivan mahtava. Kiitos linkistä!!
ei ole pelkkää viihdettä vaan nuo politiikkapätkät on ihan asiaa... siis kritiikkiä maailmanpolitiikkaan ja yleensäkin, esim tähän lamaan mikä tuli jne.
tuo ole paska bändi.. ne on virtuooseja jotka tekee musaa tavallisista uutispätkistä tai youtube.sta löytämistään pätkistää. esim missä tyttö oli yllättänyt äidin ja isän nakuina ja se oli hulvaton jo sinäänsä, mut ku siitä tehtiin biisi niin on taidetta.
miksi tämä on vain "fiksuille" ja ap oikein kysyy että ymmärrättekö? Mitä tässä ei ymmärtäisi kuka vain? Nerous on kyllä aika vahva sana tähän...
ymmärtää et nää biisit on tehty jostain tavallisesta puheesta, esim uutisista tai muuten vaan keskustelupätkästä. monet luulee hätäsesti katottuna, että ne on bändin tekemiä kokonaan, ja onhan ne mutta nerokkaasti väännetty hienoja biisejä "hatusta" itseki luulin, ku näin tuon bed intruderin että se on joku räppäri, mut siinä oliki ihan tavallinen "nobody" ghettojätkä uutispätkässä, no toki se on nyt tuon myötä julkkis ja miljonääri. :)
yksi ainut ihminen ylistää tota täällä ootko joku neekerin rakastaja?
yksi ainut ihminen ylistää tota täällä ootko joku neekerin rakastaja?
Miten tää kommentti liittyy ÿhtään mihinkään... ällö wt-muijako se siellä... ne ei ainakaan sivistynyt, huomaa puhetyylistä.
ite usein jenkeissä käyneenä ja siitä kulttuurista kiinnostuneena mua kiinnostaa tämmöset ilmiöt. eli miten tosissaan jostain nobodysta voi tulla julkkis ja jopa miljonääri tämmöstenkin pikkujuttujen takia parissa päivässä.
t. ap
Noilla auto tunes the news -tyypeillä on talenttia tosiaan ja huumoria. olen paljon seurannut. Tämä sivu http://www.youtube.com/user/schmoyoho
Kattaa kaikki tuotannon ja mielelläämn katsoo sen ajanvietteksi kun on niin nerokasta. siis tekevät uutispätkistä musiikkia... hienoa!!