Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hinnoittelin äsken kirppistavaraa.. ei taida palkoille päästä...

Vierailija
24.08.2010 |

Olin tulossa purnaamaan meidän kirppiksen hintaa (2 viikkoa 52 €) mutta olihan tossa kalliimpikin kirppis jonkun avauksessa.. huh.



Silti, ajattelin ensin, kun olin koonnut muutaman viikon aikana kaappeja siivoillessani kodinhoitohuoneen tason kukkuroilleen täynnä vaatetta/tavaraa/astioita/rojuja, joita me emme enää tarvitse, että NYT mulla on kyllä sellanen kasa rompetta että kirppispöydän varaan.



Kävin sitten varaamassa ja laputin ja hinnoittelin äsken tuotteet.. ja aloin laskeskelemaan, että mahdanko päästä edes omilleni. Laitoin sellaiset hinnat, että tavarasta pääsisin eroon (keskihinta ehkä euron tavara/vaate) mutta tosiaan saa aika paljon mennä kaupaksi että pääsen edes omilleni..



On siellä seassa tietysti muutama takki, joilla on hintaa 7, 8 ja 10 € mutta eipä ne siellä paljoa auta.



No, tavoitteenanihan on lähinnä päästä rojusta eroon mutta mikäli saan voittoa alle 50 €, vien seuraavan kerran rojut suoraan hyväntekeväisyyskirppikselle.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla