oletko itse tehnyt itsellesi " sisätutkimusta" raskaana ollessasi?
mulle neuvolassa väittivät ettei sitä oikeen itse osaa tunnustella et onko kohdun kaula muuttunut. itse olen kylä eri mieltä. kyllä kai sitä etse tietää millaset vehkeet ne normaalisti on..
Kommentit (13)
Vauva syntyi 4 tunnin kuluttua tästä.
Ei mun sormet edes yllä sinne saakka.
Vai oletko notkea kuin rautakanki?
mut oikeenko pinnistää niin kyllä se napukka siletä löytyy..on kyllä selvästi pehmentyny ja paljon leveempi kuin " normaali tilassa" viikkoja ois nyt reilu 34 et jospa se vielä siellä jonku aikaa kuitenki pysyis
edelleenkin EIHÄN SEKSIKÄÄN OO KIELLETTYÄ ja ei ne miehet siinä tilassa tajua mihin ne sormella ja munalla hinkkaa
Vaan SORMET ei yllä sinne kohdunnapukkaan saakka. Ja nyrkki ei mahdu.
Hieno asia, että kätesi ovat normaalin pituset=)
Vierailija:
Hieno asia, että kätesi ovat normaalin pituset=)
Vierailija:
edelleenkin EIHÄN SEKSIKÄÄN OO KIELLETTYÄ ja ei ne miehet siinä tilassa tajua mihin ne sormella ja munalla hinkkaa
kyllä se lääkärin tekemä tutkimus on paljon kovakouraisempi kuin et ite koklaa
tuskin mäkään oisin ite menny ronkkiin jo s ois lääkäri seksin kieltäny
Miksi omat sormet ei yltäisi kun kätilönkin yltää?
Eilen just kokeilin (raskausviikkoja 40 kasassa), mutta en siitä kohdunkaulasta tai nipukasta oikein ymmärtänyt. Muuten paikat tuntuivat kyllä löysemmiltä ja isommilta kun vauva on jo viikkoja ollut alhaalla.
Kunpa tämä synnytys jo käynnistyisi.
kyllähän se seksiä' harrastaessa joutuu varmasti kovemmille kuin et ite varovasti koittaa.