Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Älkää vaan vhtiko lastenne/nuortenne kypärän käyttöä.

Vierailija
19.08.2010 |

Noin 13-vuotias poika loukkaantui ajettuaan polkupyörällä ulos tieltä Ulvilassa keskiviikkoiltana. Poika kaatui ja löi päänsä kaivon kanteen.



Ohikulkija löysi pojan tajuttomana noin kello 20. Satakunnan Kansan mukaan poika loukkaantui vakavasti päästään.



- Meiltä kävi lääkäriambulanssi paikalla. Sivullinen oli löytänyt pojan, ja hänelle annettiin apua, kertoi Karhukuntien päivystävä palomestari Petri Vallin IS:lle.



- Poika vietiin sairaalaan, jolloin hänen tajunnantasonsa oli jo parantunut.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ikäisellä enää valvot? Voihan se äidin mieliksi lähtiessään kypärän laittaa mutta heti mutkan takana se lentää tarakalle.

Vierailija
2/3 |
19.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

täytyy vaan luottaa, että oppi ja tapa on mennyt perille.



Meillä 13v tyttö ja käyttää kypärää, kuten kaverinsakin. Eli se oma kaveripiiri vaikuttaa paljon myös.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

pyöräilijän niin huudatte perään: "Eipä poikaa/tyttöä paljon päätä palella!" tai jos ei kehtaa huutaa, niin ainakin heristelee sormea ja puistelee päätä.



Myös jalkakäytävillä pyöräileville aikuisille voi huuta: "Onpa siinä isokokoinen 12-vuotias!"



Näin minä teen. :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kahdeksan kahdeksan