Jyväskylän Vekaratori-kirppiksellä paljon tavaraa
Täällä kun on liikkunut keskustelua aiheesta niin ajattelinpa minäkin käväistä. Ja oli kyllä hyvin tavaraa, eli ilmeisesti kesätauko tyhjensi välillä pöydät. Enemmän oli pienille lapsille, mutta myös 110-134cm etenkin tytöille näytti olevan hyvion vaatetta ja kenkää :)
Kommentit (4)
ja oli kaikki pöydät täynnä, ihan hyvää tavaraa vieläpä! :)
Jyväskylästä löytyy myös muita hyviä kilpailijoita Laukaantien isolle kirppikselle, kuten tuo Silinteri Savelan S-Marketia vastapäätä. Isohko kirppis, missä yleensä myös paljon hyväkuntoisia lastenvaatteita. Huhtasuon asukasyhdistyksen kirppikseltä voi myös tehdä löytöjä, tai Centrum-kirppikseltä keskustasta, tosin siellä ei aina välttämättä lasten kamppeita ole.
Ite menin ettimään 90-100cm vaatteita niin tuntu että suurin osa oli just joillekki ihan vaaveille (: mutta onneks sieltä kuitenkin jotain löyty!
Pitäis myös varata pöytä syksyksi. Täytyy sanoa että alkukesällä meni tosi hyvin tavara kaupaksi.
Ja ei, minulla ei ole penniäkään kiinni ko. yrityksessä, ilahduttaa vaan, että iso ja tunkkainen ja varkaita vilisevä Seppälän kirppis on saanut kompaktin kilpailjan :)