Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

onko kukaan postanyt syylää jalkapohjasta emlalaastari puudutuksen jälkeen??

Vierailija
10.08.2010 |

Eli,tytöllä on jalkapohjassa syylä ja on mietitty et jos laitetaan emla puudutuslaastari ja sen jälkeen kaivettais syylä juurineen pois.

Saakohan niin tehdä,vaikuttaako tulevaisuudessa jalan asentoon tai kävelyyn se että jalkapohjasta on kaivettu syylä pois??

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko että Emla "yltää" syylän pohjaan asti ja sehän pitäisi sitten kaivaa kunnolla "juuriaan" myöden ettei uusi, eli en suosittele. Yleensäkään ei oo hyvä idea kaivella kotikonstein reikää jalkaan, tulehtuu herkästi varsinkin muksulla näin kesäaikaan. Mitä jos jäädyttäisitte sen, ainakin mulla on siitä hyviä kokemuksia, just nyt en tosin muista sen tuotteen nimeä mutta apteekista osaavat kertoa. Ei satu eikä tarvi puudutuksia, nopee homma :o) Ei vaikuta syylänpoisto mitenkään jalan asentoon tms.

Vierailija
2/2 |
10.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostakaa todella apteekista tuo jäädytysjuttu, se on tehokas ja hyvä.



Meillä oli 6-vuotiaalla jalkapohjassa 2 syylää tosi pitkään, kerran jäädytettiin terveyskeskuksessa ja käytettiin sitä onko se nyt Verruxin, mutta ei auttanut.



Sitten ostin sen jäädytyssetin apteekista ja tein just ohjeiden mukaan. Jalkaa piti muistaakseni ensin liottaa ja sitten sillä jäädytysaineella käsitellä. Teimme sen 2 kertaa n. viikon välein ja syylä oli sen jälkeen tiessään.



Setti oli suht arvokas, jotain 20 € varmaan melkein, mutta kannatti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla