Mies käynyt nuorena maksullisissa.
Istuimme iltaa kahdestaan ensimmäistä kertaa vuosikausiin. Joimme hieman viiniä pihalla ja keskustelimme henkeviä. Tunnustin, että olin pettänyt häntä suhteen alkuvaiheessa, ennen kuin odotin esikoistamme.
Mies ei ollut asiasta moksiskaan (yhteistä historiaa takana 12v.), mutta kertoi, ettei itsekään aivan synnitön ole.
Sain lopulta ongittua tietooni, että ennen tapaamistamme mies on käynyt aktiivisesti maksullisissa, sekä suomessa että ulkomailla.
Oloni on todella ristiriitainen. Toisaalta itse olen tehnyt väärin ja salannut sen, mutta silti miehen teot ällöttävät. Olen aina ajatellut, että onneksi MINUN mieheni ei ole sellainen.
Todella omituinen olo, en haluaisi olla lähelläkään häntä nyt.
Kommentit (16)
Mies on todella hyvännäköinen ja sosiaalisesti taitava.
Mies itse perusteli hommaa sillä, että eli yksin ja rahaa oli mukavasti. Suhdetta hän ei halunnut eikä seksiä, jossa toinen kieltäytyy tietyistä asioista, joten hän valitsi maksulliset.
Silmät kostuu, kun tätä kirjoitan :(
ap
ehkä se oli jonkinlainen fantasian toteutus? ja kun siihen oli tilaisuus ja syy niin toteutti sen?
Ne on menneitä asioita, eikä niitä voi pyyhkiä tekemättömiksi kuitenkaan niin sen kanssa on vain elettävä.
Hän on nyt sinun kanssasi, ja avautui nyt sinulle asiasta, mikä ei varmastikaan ollut helppo kertoa.
Ne menneet asiat eivät muuta hänen tunteitaan Sinua kohtaan.
Tsemppiä!
T.2
Miehesi on käynyt vieraissa ENNEN suhdettanne. Aivan normaalia ja sallittua. Se onko seksi ollut maksullista vai ilmaista, on sivuseikka.
Sinä olet PETTÄNYT suhteenne aikana!
kannata hermostua. Rikos on vanhentunut ja tapahtui ennen teidän tapaamistanne.
Siitä tosin kyllä hermostuisin, jos kävisi ilmi, että on käyttänyt alaikäisiä prostituoituja tai tartuttanut jotain minulle.
Mutta muuten... valtaosa prostituoiduista on ainakin Suomessa ihan vapaaehtoisesti alalla. Ei se bisnes nyt tietenkään hienoa ole, mutta miehillä on siihen hiukan eri käsitys.
Mitä pahaa maksullisissa on. Musta maksulliset ovat jopa parempi vaihtoehto kuin yhdenillanjutut.
Yleensä testattuja naisia jotka ei ilman kumia ota jne.
Sitäpaitsi mitä väliä mitä joku on tehnyt joskus nuorempana, eikö pointti ole siinä mitä tekee nyt.
Miehesi on käynyt vieraissa ENNEN suhdettanne. Aivan normaalia ja sallittua. Se onko seksi ollut maksullista vai ilmaista, on sivuseikka.
Sinä olet PETTÄNYT suhteenne aikana!
tarvitse pelätä tuleeko joskus vastaan ja alkaa rupatella.
Huorissa on ihan oikeasti puolensa jos ajattelee päällään.
ap:tä nyt tuossa inhota se pettäminen, vaan huorien käyttö sinänsä.
Kaikki eivät ajattele prostituutuista kovinkaan evvk-asenteella. Mitä ilmeisimmin ap:n miehen mielestä se on palveluammatti siinä missä hieroja, kampaaja tms.
Ja ap:n mielestä siinä alistetaan naista pahemman kerran.
-6-
Vastahan oli lehessäkin siitä naisesta joka myi itseään vapaaehtoisesti ja suurin osa Suomessa on niitä.
Kun ei halua tauteja, ei halua ketään roikkumaan perään eikä
tarvitse pelätä tuleeko joskus vastaan ja alkaa rupatella.
Huorissa on ihan oikeasti puolensa jos ajattelee päällään.
Plus vielä: Ei tarvita mitään turhanaikaisia 'esileikkejä', drinkin tarjoamisia, tanssittamisia ym. Kaiken kaikkiaan helppo bisnes transaktio.
Mua inhottaa prostituutiossa eniten se, että joku haluaa ostaa toisen kehon. Ostaa ihmisen tunnin parin ajaksi, kuin hän olisi kertakäyttökamaa.
Sairasta.
Mun miehen ei todella ole tarttenut niitä käyttää halukkaita on ollut ihan riittävästi, ilman maksua:-)
ap:tä nyt tuossa inhota se pettäminen, vaan huorien käyttö sinänsä. Kaikki eivät ajattele prostituutuista kovinkaan evvk-asenteella. Mitä ilmeisimmin ap:n miehen mielestä se on palveluammatti siinä missä hieroja, kampaaja tms. Ja ap:n mielestä siinä alistetaan naista pahemman kerran. -6-
Tarpeet ovat miehelläkin, ja ennen teidän suhdetta tapahtuneita asioita. En rasittaisi päätäni niillä.
Onneksi on kokeillut silloin, enää ei tarvitse :)