Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Voi ei... koskahan oksennustauti iskee muhun... :/
30.07.2010 |
Keskiviikkona esikoinen alkoi oksentamaan. Parani seuraavaan päivään, mutta silloin alkoi mieheni oksentamaan. Hänkin oli tänään jo ok mutta nyt äsken sitten oksensi kuopus.. Onkohan tauti mulla sitten huomenna... argh..
käsiä pesen ahkerasti, mutta kuopuskin on niin pieni että äsken pidin häntä sylissäni kun hän oksensi päälleen, ja pesin oksennuksiaan, niin en oikein voi "kaukanakaan pysyä" ja tautia siis vältellä.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
oksentelua aiheuttavat taudit aina välttämättä okseta. Voi olla että tulee huonoo oloa ja ripulia muttei muuta. Maitohappobakteerituotteita käyttöön aina heti muulle perheelle käyttöön kun joku alkaa oksentelemaan. Ei ne tautia sinänsä estä mutta voivat lyhentää ja lieventää sitä.