viilis kampanja, voi ei
keräsin noita viilis kansia et sais ne finlaysonin pöytätabletit. kampanja-aika 18.7. asti. ajattelin siis että siihen asti voi ostaa ja sen jälkeen lähetetään kannet heille. No turhaan keräsin, ne olis pitänyt lähettääkin tuohon päivämäärään mennessä... voi p. ihan eri systeemi kuin muilla kampanjoilla kuten k-marketien kampanjoilla. tuotteita lunastetaan vasta kampanja-ajan jälkeen (ennenkin SAA mut ei tarvii).
Kommentit (15)
(lähes) joka kannessa mutta siinä luki että KAMPANJA-AIKA, ei lunastusaika.
ja se sattui sunnuntaille, meiltä laittettiin postiin maanantaina 19.7. saa nähdä tuleeko posti mutta eipä ole häviö suuri, viilejä syödään ihan ilman keräystäkin, lapsista niitä vaan oli hauska kerätä.
että keräysaika, mut yleensä keräysajan jälkeen tulee lunastusaika. ja tosiaan tuo sunnuntai oli viimeinen päivä niin tietysti siitä luuli että keräysaika loppuu, ei lunastusaika.
sieltä ettei hyväksytä sellaisia jotka saapunut heille 18.7. (Su) jälkeen. eli ei riitä et on postitettu 19.7.
niin eihän edes posti leimaa niitä sinä päivänä vaan seuraavana arkipäivänä? Ja kansissa luki, että KERÄYSaikaa on 18. päivä asti. Näin ollen kansia pitäisi vielä voida tuona päivänä kerätä ja sitten vasta lähettää.
niin eihän edes posti leimaa niitä sinä päivänä vaan seuraavana arkipäivänä? Ja kansissa luki, että KERÄYSaikaa on 18. päivä asti. Näin ollen kansia pitäisi vielä voida tuona päivänä kerätä ja sitten vasta lähettää.
he ei hyväksy enää 18. pv jälkeen heille saapuneita kansia.
mä luulin kans et keräilyaika on eri asia.. :'(
Mistä tämä tieo on tarkistettu ap??
ottaa huomioon, ettei pe/la/su postitetut kirjeet olisi mitenkään kerinneet. Eli, ne olisi ilm. pitänyt viedä sinne käsin.
Siinä luki keräilyaika! ja se on kyllä eriasia. minäpä soitan kuluttajaasiamiehelle kohta.. prkl!
Siinä luki keräilyaika! ja se on kyllä eriasia. minäpä soitan kuluttajaasiamiehelle kohta.. prkl!
kaikki ei tosiaankaan ole tarkistaneet asiaa netistä. ei siihen voi luottaa.
Siinä luki keräilyaika! ja se on kyllä eriasia. minäpä soitan kuluttajaasiamiehelle kohta.. prkl!
Jos kerran sanotaan, että 18.7. asti saa kerätä, niin sitten siihen asti saa kerätä. Ihan sama vaikka se päivämäärä sattuisi keskelle viikon mittaista pyhäpäiväputkea, se on hyväksyttävä jos kuoressa on seuraavan arkipäivän eli 19.7. leima. Valiolla on kyllä varaa kalenterit hankkia, olisivat miettineet ennen kuin laittoivat sunnuntain viimeiseksi päiväksi.
Suosittelen kaikkia soittamaan oikeasti kuluttaja-asiamiehelle, jos Valio yrittää tästä väännellä.
Kansissa ei ollut mitään mainintaa siitä, että ne pitäisi olla saapuneet Valiolle viimeisenä keräyspäivänä. Jos nyt sunnuntai iltana olisin vielä käynyt kaupassa ostamassa kyseistä viiliä, niin kyllähän sen viilipurkin kannen pitäisi saada osallistua kun KERÄYSaikaa vielä on! Käytännössähän tuo kansi ei millään enää voisi osallistua keräykseen.
Minä laitan tänään menemään kannet Valiolle. Ja laitan kirjeen oheen, että kannet ovat keräysaikana kerätty.
Etkä voi väittää, että pienessä kannessa olisi liikaa tekstiä luettavaksi... Ootko sitä samaa jengiä, joka yrittää maksaa junassa Visa Electronilla, kun "voihan sillä maksaa taksissakin"?