8v:n suusta "Mitä ne uudet sydänmerkkiset karkit on, vai onks ne purkkia?"
Oli ollu isänsä kans kaupassa ja kuulemma pitkään ja hartaasti hiveltäny kassajonossa kaikki kassan luona olleet kortsupaketit. Ei ollu siinä kysyny mitään, mutta kotona sitten multa, äidiltään, että onko ne karkkeja vai purkkia. Sydänmerkkinen -väärinkäsitys johtui kaiketi rfsu:n tunnuksesta.
Pieni ehkäisyvälinevalistushan siihen saumaan piti sitten pitää, jonka jälkeen 8v. vaan tuumasi ettei silti ymmärrä miten joku pippelinkokonen, varsinkaan aikuisen pippelin kokonen voi mahtua niin pieneen pakettiin. Ei oikein honannu vaikka selostin että mahtuishan sinne vaikka kuinka monta tyhjää ilmapalloakin ja samalla tavoin on kondomitkin tyhjiä ja rullalla ja niitä on monta samassa pahvikuoressa.
Olis ollu kiva nähdä kassajonotilanne kun lapsi on paketteja pyöritelly ja isä toivonu sormet ristissä että lopettais moisen eikä kysyis mitään.
Kommentit (7)
Ja minä väitin samanikäisenä pikkusiskolle, että Sultan-pakkaus on jotain päänsärkylääkettä, totta kai kun siinä on se turbaani sillä miehellä päässä. Mikä muu se voisi edes olla?
kun selitit tytölle. Itseäni ihmetytti lapsena sama asia, mutta vanhempani eivät suostuneet puhumaan asiasta mitään.
Olivat varmaan ihan paniikissa, kun useasti tivasin asiaa lähikaupan kassalla :D
kun piti lehdessä nähtyjä dildoja huulirasvoina. "Minulla on tällainen ja äidilläkin on tällainen". Voi mua estynyttä äitiä...
Kun siinä paketissa on se turbaani sen ukon päässä, se näyttää ihan kuin olisi tosiaan sidottu isompikin pipi.
kauniissa, itämaisittain kuvioidussa paketissa Venuskondomeja, paketti kiehtoi koska kuvittelin siinä olevan karkkeja, sitten kauhea kylä juoppo osti kortonkeja ja sai tuon kauniin paketin, kuvittelin että kyseessä onkin tupakka.
noinhan asiat tulee käytyä läpi. Jos häntä jää asia vaivaamaan, voit näyttää jonkin asiallisen piirroksen sen käytöstä. Tieto ei lisää mitään negatiivista tässä tapauksessa.