Voiko lentokoneeseen tilata ns "yllätyksen"?
Anoppi ja appiukko lähdössä matkalla ja lähtöpäivä sattuu olemaan heidän hääpäivänsä (ei tasavuosia). Haluaisin järjestää heille yllätyksen koneeseen koska hoitavat lapsia tämän viikon. Emme ehdi järjestää heille täällä kotona mitään kun heillä viikonloppuna lähtö ja sitä ennen pakkaamisrumba ja vielä lastenhoito. Turha heille mitään lahjaa vie koska heillä on jo kaikkea. Kukkiakaan ei viitsi kun lähtevät kahdeksi viikoksi reisuun.
Minkälaisen yllätyksen voisimme heille järjestää lentokoneeseen? On aamulento. Vai onko ollenkaan mahdollista tuollainen yllätys? Määränpään yhteystietoja en saa koska ei ole hotelli.
Kommentit (10)
Niinku ilotulitusraketin?
*hohottaa pää pehmenneenä* (hyi mua - niin ja anteeks, ap!) :0¤
Tiedätkö heidän hotellinsa, sinnehän voisi tilata vaikka kukkia, shampanjaa, illallisen tms?
Tiedätkö heidän hotellinsa, sinnehän voisi tilata vaikka kukkia, shampanjaa, illallisen tms?
Majoittuvat erään heidän tuttavan luokse ja hänen yhteystietoja en saa käsiini ns. jäämättä kiinni.
ap
Nyt ei ole muuta neuvoa kuin kysyisin lentoyhtiön kautta. Jos siellä sattuisi langanpäähän joku mukava henkilö, joka ottaisi asian hoitaakseen.
ensimmaisessa luokassa. Turistissa riittaa tekemista ilman yllatyksia.
Ja sinne pitäis järkätä yllätys :D
ja asia jo hoidossa. Soittelinkin tuossa Finskille ja sain toimintaohjeet.
Ajattelin kuitenkin ensin kysellä täältä etti turhaan jonottele.
Kiitos kaikille vastauksista.
ja asia jo hoidossa. Soittelinkin tuossa Finskille ja sain toimintaohjeet.
Ajattelin kuitenkin ensin kysellä täältä etti turhaan jonottele.
Kiitos kaikille vastauksista.
ja asia jo hoidossasa soittelinkin tuossa Finskille ja sain toimintaohjeet. Ajattelin kuitenkin ensin kysellä täältä etti turhaan jonottele. Kiitos kaikille vastauksista.
Auttavat sen minkä voivat. Matka heillä alkaa siis lauantaina ja koko viikon hoitavat lapsiamme ja viettävät heidän kanssa aikaa ja vievät heidät milloin minnekin.
Tästä syystä haluan suoda heille sen pienen yllätyksen joka toivottavasti antaa hyvän alun lomalle. Jos olisi rahaa, niin vaikka maksaisin heille loman...mutta raha ei ksva puussa meidän perheessä.
ap
Kyllä sinne nyt ainakin kuoharin saa järkättyä, ehkä jonkun paremman aamiaisenkin.