G: Kumman valitsisit, jos olisi pakko?
A) Miehen joka on niiiin ihana, mutta patologinen pettäjä ja vilkkusilmä
VAI
B) Miehen, joka juo mielellään usein ja paljon (ei mätki turpaan tms.) vaan juo vain paljon.
?
Kommentit (7)
ei kiinnostaisi katsella kumpaakaan.
Koska mulla oli noi molemmat samassa paketissa niinkuin varmaan monesti onkin?
Huh huh!
Haluan miehen, joka on rehellinen ja luotettava, ei juo, eikä ole epärehellinen - siinäpä se, sitä olen miettinyt ja tullut siihen tulokseen, että ehkä jostakin sallivasta seurakunnasta tai ainakin netistä uskosta kiinnostuneesta ihmisestä sellaisen voisi löytää?
Olisi varmasti samat arvot ja luottamus toiseen:)
Itse ottaisin ekan vaihtoehdon, jos pakko olisi. Alkoholistin tyttäreni en varmasti tokaa. En kyllä ekaakaan mielelläni.
a-tyyppisen kanssa olen seurustellutkin aikanaan useamman vuoden. Oli kyllä niiiin ihana, komea ja kaikkea, mutta ei vaan uskollinen.
Tavallaan kyllä fantasioin tästä miehestä välillä vieläkin, vaikka nykyinen on kunnollinen ja omalla tavallaan ihana. Ei tosin sytytä samalla tavalla.
Mutta ehdottomasti en kumpaakaan ottaisin, jos aseella pakotettaisiin, niin a) kait sitten, saisi lyödä päätä seinään uudestaan :(
Ei ole PAKKO seukata jonkun kanssa!
ts ei ole joka päivä kankkusessa tms.