auttaako sinkkivoide halkeileviin kantapäihin?
joskus jotain sellaista kuullut... nyt on taas niin syvät haavat kantapäissä,että tunnen sydämen sykkeen kantapäissä,kun sytkyttää......
mistä apu?
Kommentit (17)
olisiko kakkonen ystävällinen ja kertoisi tämän ihme-tuotteen nimen? :)
olisiko kakkonen ystävällinen ja kertoisi tämän ihme-tuotteen nimen? :)
puhtaisiin hakoihin paksusti joka yö ja sukat päälle. Kyllä se siitä lähtee, jos jaksaa hoitaa.
tuotteen nimeä, ja olen nyt kesälomareissulla. On sininen, pienehkö tuubi, valkoinen korkki. Siinä lukee että halkeileville kantapäille.
Mä olen käyttänyt vaikka mitä, mut tämä toimii. Mulla oli niin syvät halkeamat että hyvä ettei veri valunut. Ekoina käyttökertoina tuo salva haperruttaa kantapään pintakerroksen, joka kuoriutuu pikkuhiljaa pois sukkaa vasten. Samalla se parantaa nuo haavaumat, niin että ihon alta paljastuu tervettä ja kimmoisaa ihoa.
http://www.verkkoapteekki.fi/product_info.php/products_id/1615
on myös tuubissa. Ja ihan apteekeista löytyy.
noi perusrasvat ja jalkarasvat toimi, jos kudostyyppi on sellainen että kantapäät halkeilee helposti. Mä käytän nyt lomareissulla ihan tavallsita jalkarasvaa, ja ainakaan tästä rasvasta ei ole mitään todellista iloa. Pitäähän se terveet ja hyvännäköiset kantapäät pehmoisina, mut ei se auttais yhtään tilanteessa, jossa tilanne on niin huono kuin mitä se mun kohdalla on ollut.
7
sillä sitä käytän juuri nyt ja sen teho on lähinnä psykologinen. Mä en löydä netistä tuota tuotetta, mut on siis samaan ureaan perustuva teho kuin ACO:n halkeileville kantapäille suunnatulla voiteella ja puikolla.Monet on kehuneet myös Schollin vastaavaa tuotetta, jota saa ihan marketista pienssä tuubissa, mut siitä mulla ei ole kokemusta.
7
Itselläni kantapäät halkeilevat AINA rasvasi tai ei, varsinkin talvi on todella pahaa aikaa. Höylä on ihan paras, saa turvallisesti pahimmat kovettumat pois, raspi on ihan pilipalia sen rinnalla. Sitten kunnon säännöllistä rasvausta shollin kantapäävoiteella, toimii taas jonkun aikaa!
oriflamen jalkavoidetta,johon sekoitin teepuuöljyä..
huomenna menen apteekkiin.
-ap
Ostin joskus diabeetikoille tarkoitettua jalkavaahtoa, jossa tuota ureaa mukana. Oli aivan mahtava tuote, jo yhden käyttökerran jälkeen korppujalat olivat pehmenneet seuraavaksi aamuksi. Kannattaa kysyä apteekista :).
hoitovoide - ja käsittääkseni tänä päivänä noita voiteita on useita. Mä olen tänä keväänä alkanut käyttämään apteekista ostettua voidetta, joka on ihan halkeileville kantapäille tarkoitettu, erittäin tehokas ja hoitava voide. Jo kolmen käyttökerran jälkeen kantapäät on huomattavasti paremmassa kunnossa, ja tänä kesänä mulla on sileät, terveet ja hyvännäköiset kantapäät ensimmäistä kertaa kymmeneen vuoteen.
Suosittelen, että menet apteekkiin ja kysyt sieltä tuota tuotetta. Ei ole kallis, on tosi riittoisa ja toimii!