Mitkä olisivat kevyet hyvin kulkevat, pieneen menevät rattaat
joissa yli 1-vuotiaan olisi mahdollista myös nukkua?
Nyt vaihtoehtoina mielessä Quinny xl3, Teutonia Timmyt tai Emmaljunga Scooterit. Mitkä olis parhaat?
Kommentit (9)
Kasaus melkein yhdellä kädellä ja pystyyn vaan kiskaistaan. Kevyet nostella ja etupyörä myötää kurveja (tämä on loistava ominaisuus: on vakaat eikä etupyörä pyörähtele ja silti ei tarvi aina nostaa käännöksessä). Todellakin kevyet työntää ja kohtuuhintaiset.
Miksi et voi ottaa kasvot menosuuntaan olevia? 1 v. ainakin meillä viihtyy niin paremmin ja tosiaan ovat poikkeuksetta kevyempiä ja mekanismiltaan yksinkertaisempia.
Ja vaikka lapsi ei olekaan työntäjään päin niin kyllä sen touhut näkee, varsinkin jos ei pidä kuomua ylhäällä.
Ovat ehdottomasti kivoimman näköiset.
Olleet käytössä jo puolitoista vuotta ja tyytyväinen olen ollut.
Meillä ollut nyt käytössä kesästä asti, enkä pois antaisi! Todella mukavat työntää ja menevät autossakin näppärästi pieneen tilaan verrattuna aikaisempiin yhdistelmävaunuihin. Lapsi nukkuu scootereissa päiväunet joka päivä, eli siinäkään suhteessa ei ole ongelmia ollut. Talveksi ajattelin ostaa jalkapeitteen, että on suojaisempi nukkua ulkona.
Tosi hyvät, jopa talvella rullaavat kevyesti! Suosittelen.
Muista malleista en osaa sanoa..