Yhteissaunaan?
Imetyskeskustelusta tuli mieleeni.
Pikkusiskoni mielestä on täysin luonnollista käydä yhteissaunassa, ihan kaikkien kanssa.
Erään kerran kävi niin, että hän tuppasi saunaan ex-mieheni ja oman miehensä kanssa, siis kolmisin.
Ex-mieheni on uskovainen. Miehelleni tuli niin paha olo siellä saunassa, että hän lähti pois.
Kommentit (8)
Koska tissin esitteleminen on luonnollista, on siis aivan ok, että mies tulee siihen seuraavaan tyttöjen saunaan ihan ilmoittelematta.
riippuu ihan porukasta, onko se mulle ok vai ei.
Kaikkien kanssa en suostuisi, mutta on niitäkin, keiden kanssa näin tehdään.
täällä asuvana on joskus tullut käytyä kylpylöissä ja ei siellä todellakaan ole erikseen naisten ja miesten puolta. Tosin yleensä ihmisillä on joku pyyhe päällä. Eipä tuossa mitään ongelmaa ole..
on ihan luonnollinen juttu, voin mennä sekasaunaan, mutta voin olla myös menemättä, jos joku muu kokee silloin olonsa epämukavaksi.
on ihan luonnollinen juttu, voin mennä sekasaunaan, mutta voin olla myös menemättä, jos joku muu kokee silloin olonsa epämukavaksi.
ap:n tilanteessa olisin kyllä kysynyt, että haittaako muita saunojia, (ei saunojien exiä), jos kaikki käy yhdessä.
voin olla menemättä tai voin mennäkkin.
Riippuu hyvin pitkälti seurasta.
ja paljastavat vaatteet ok, mutta yhteissauna ilman uikkareita tosi ahdistava. Uikkarit päällä voisi mennä, riippuen seurasta.
En ymmärrä alasti yhteissaunomista ollenkaan. Miksei yhtä hyvin voisi olla bikinit päällä?
sekasaunaan muiden pällisteltäväksi alasti, vaikka siellä saunassa ei muka ketään tiirailtaisikaan. Silti itseäni ahdistaisi. Enkä haluaisi, että miehenikään menee..tosin kerranhan toi meni ja en todellakaan pitänyt ajatuksesta, kun sauna oli tosi pieni, siellä oli paljon väkeä yhtä aikaa ja mukana yksi ainut nainen, joka oli mieheeni ihastunut. Mutta eipä tota estääkään voi.. Meillä on aina tehty niin, että joko tytöt menee keskenään ja pojat keskenään tai sitten pariskunnittain, jos joku niin haluaa.